Úvod > Aktuality > 30 tipů na nejlepší gastronomické zážitky do konce sezóny

30 tipů na nejlepší gastronomické zážitky do konce sezóny

Vydáno 1. září 2019 Gurmánská turistika
Patříte k milovníkům kvalitní gastronomie? Těší vás letní a podzimní možnosti konzumace dobrot pod širým nebem? Nabízíme vám více než třicet tipů na nejoriginálnější akce spojené s jídlem. Jídlo a pití to jsou nejen velké food festivaly, ale i speciální akce zaměřené pouze na borůvky, mrkev, jablka, ryby, chléb, česnek, cibuli nebo chmel. Zkuste také rybářské slavnosti, vinobraní a burčákobraní nebo pivní festivaly. Je z čeho vybírat!
Cibulový jarmark Hořovice 2019

Cibulový jarmark Hořovice 2019

Každoročně začátkem října probíhá v Hořovicích Cibulový jarmark. Jarmark se koná na náměstí, v ulicích a kulturních zařízeních města.

11. ročník Karlovského gastrofestivalu ve Velkých Karlovicích

11. ročník Karlovského gastrofestivalu ve Velkých Karlovicích

Mimořádně atraktivního hosta bude mít 11. ročník Karlovského gastrofestivalu, který se uskuteční 4. až 6. října ve valašských Velkých Karlovicích.

Karlštejnské vinobraní 2019

Karlštejnské vinobraní 2019

Historická slavnost vína za přítomnosti císaře římského a krále českého Karla IV. a jeho dvora. Návštěvníky čeká na Karlštejně bohatý program z doby středověku, ochutnávky vín a kulinářských specialit, rytířský turnaj a vystoupení mágů.

Žernosecké vinobraní 2019

Žernosecké vinobraní 2019

Popíjení burčáku, kulturní program, folková a dobová představení zažijí Velké Žernoseky koncem září. Jako každý rok uvidíte průvod v čele s žernoseckým Bakchusem, králem a královnou, dražení obrovitých hroznů, večerní zábavu a finální ohňostroj u přívozu.

Zahrada východních Čech v Častolovicích

Zahrada východních Čech v Častolovicích

Vystaveno bude ovoce, květiny, zelenina, a dále velká kolekce bylin, zahradní nábytek, keramika či nářadí. K dispozici bude občerstvení a bohatý doprovodný program. Výstava bude otevřena od 9 do 17 hodin, v neděli pouze do 16 hodin. Parkovné zdarma.

Letní pití vína & gastro festival na dvoře zámku Valtice aneb Valtice po italsku (1)

Letní pití vína & gastro festival na dvoře zámku Valtice aneb Valtice po italsku

Letní pití vína & gastro festival na dvoře zámku Valtice.

Slané nádvoří zámku Valtice (1)

Slané nádvoří zámku Valtice

Nejrůznější slané teplé i studené pochutiny, tedy klobásy, sýry, ale třeba i guláš.

Pálavský Gulášfest 2019

Pálavský Gulášfest 2019

Přehlídka gulášů a ochutnávka špičkových mladých vín z raných odrůd (Moravské Božolé) v atraktivním hotelovém areálu. Přijeďte k nám v říjnu a zažijte výjimečnou atmosféru i vy.

Rybí jarmark v Chrudimi

Rybí jarmark v Chrudimi

Na konci října, v období výlovů českých rybníků, se na chrudimském Resselově náměstí uskuteční další ročník oblíbeného rybího jarmarku.

Výlov rybníka Rožmberk 2019

Výlov rybníka Rožmberk 2019

Nenechte si ujít výlov největšího českého rybníka Rožmberka, který je naplánován na druhý říjnový víkend, tj. na dny 11. – 13. října 2019. V Třeboni ochutnáte také spoustu rybích specialit.

Mělnické vinobraní 2019

Mělnické vinobraní 2019

Tradiční třídenní slavnost vinařů, dobrého vína a zábavy, která bude probíhat na hlavní, country, dobové a dětské scéně na Mělníku. Naší snahou je vytvořit příjemnou atmosféru ve městě, přilákat širokou veřejnost, a to nejen na multižánrový program, ale také na gastronomické speciality.

Hradní kaprobraní na Bítově (1)

Hradní kaprobraní na Bítově

Děti v doprovodu rodičů mohou vyzkoušet své rybářské umění a vylovit si vlastního kapra z hradního rybníka.