Úvod > Kalendář akcí > Prokopská pouť v Příbrami 2020 - zrušeno
Prokopská pouť v Příbrami 2020 - zrušeno
"> "> "> ">
1.7.
5.7.
+ Přidat foto

Prokopská pouť v Příbrami 2020 - zrušeno

Kdy 1. červenec 2020 - 5. červenec 2020 Společenské akce
Hornická Příbram se opět připravuje na 31. ročník Prokopské pouti a hornické slavnosti v roce 2020. Největší a nejslavnější česká hornická pouť, kterou doprovázejí různá kulturní vystoupení, kostýmované průvody, dobové scénky, pouťové atrakce, staročeské trhy a občerstvení.

Letos 3+. ročník historické hornické pouti proběhne na začátku července a přinese krojovaný průvod horníků a hutníků s mezinárodní účastí, polní mše, doprovodný program o dějinách hornictví na Příbramsku.

Kdo z návštěvníků do města zavítá na svátek sv. Prokopa, patrona rolníků a havířů přesvědčí se o tom, že pouť nemusí být je duchovní záležitostí. Počátky pouti pocházejí z dávné minulosti kdy středověcí horníci uctívali svého patrona sv. Prokopa. Letos čeká návštěvníky 31. ročník slavných  hornických oslav, průvod krojovaných horníků a hutníků, polní mše, dobové scénky v areálu muzea, staročeské jarmarky a pouťové atrakce.

Slavná tradice pouti byla obnovena v roce 1990  z podnětu bývalých havířů a ve spolupráci s městem Příbram . Havíři, kteří v roce 1990 stáli u jejího obnovení, založili v roce 1992 občanské sdružení Spolek Prokop Příbram a v roce 1993 Cech příbramských horníků a hutníků.

Na přípravě se dále podílejí město Příbram, Hornické muzeum Příbram a další příbramské spolky. Hlavní součástí Prokopské poutě jsou dva krojované průvody, čepobití (vychází od bývalého ředitelství Rudných dolů) dále tradiční průvod hornických světlonošů, hudby a horníků .

V dnešní době se této slavnosti  účastní horníci a hutníci nejenom z České republiky, ale též zástupci partnerských báňských měst, hornických spolků a těžařských organizací z dalších zemí Evropy.

Návštěvníci se budou moci svézt po nové trase důlního vláčku z Ševčinského dolu k někdejší úpravně dolu Vojtěch.

Celý popis
Naposledy změněno: 26. 5. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Belvedere Příbram

Hotel Belvedere Příbram

Příbram, Střední Čechy
Restaurace Šatlava Příbram

Restaurace Šatlava Příbram

Příbram, Střední Čechy
Ubytování na faře Slivice - Milín

Ubytování na faře Slivice - Milín

Milín, Střední Čechy