!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Kalendář akcí > 43. Říčanský pohár - otevřená mezinárodní soutěž v tanečním sportu
Říčanský pohár - standardní tance - taneční soutěž
"> Říčanský pohár - standardní tance - taneční soutěž "> Říčanský pohár - latinské tance - taneční soutěž "> galavečer Říčanského poháru
21.2.
23.2.
+ Přidat foto

43. Říčanský pohár - otevřená mezinárodní soutěž v tanečním sportu

Kdy 21. únor 2020 17:00 - 23. únor 2020 21:00 Sportovní akce
Třídenní taneční soutěž a Taneční galavečer - finále Taneční ligy seniorů a ples v jednom! Počtvrté bude akce pořádána ve sportovní hale a tentokrát jako třídenní soutěž v kategoriích ProAm a postupové soutěže všech tříd a věkových kategorii (junioři mládež, dospělí, senioři).
43.ročník Říčanského poháru je výjimečná akce svým netradičním pojetím jako třídenní soutěže a tanečního galavečera pro širokou veřejnost. Stejně tak i uspořádáním vyšších tříd než obvykle, tedy třídy A(1.liga) v Mládež (Youth 16-18 let) a Adults (Dospělí) a zejména pak nejvyšší třídy (extraliga)– Super Taneční ligy seniorů (jediná a nejvyšší soutěž po Mistovství republiky)

V roce 2018 tančilo 707 tanečních párů (tedy 1414 soutěžících) z Česka, Slovenska, Polska a Rakouska, celkový počet návštevníků akce za víkend byl přes 3000 osob.

V roce 2019 tančilo 797 tanečních párů (tedy 1594 soutěžících) opět z ČR, Slovenka, Polska a Německa. Celkový počet návštevníků za celý víkend byl opět přes 3000 osob.

Počtvrté bude akce pořádána ve sportovní hale a tentokrát jako třídenní soutěž a taneční galavečer v jehož rámci proběhne semifinále a finále soutěží Taneční ligy Seniorů. V pátek večer proběhnou kategorie ProAm (profesionál+amatér), tedy soutěžě kde tančí trenér (profesionál) se svým žákem (amatérem) v těchto soutěžích je hodnocen pouze amatér. Velmi často mají trenéři více svěřenců , každého v jiné kategorii. O víkendu, tedy v sobotu a neděli zde budou klasické soutěže tanečních párů – juniorů, mládeže, dospělých a seniorů v různých výkonnostních třídách.

Cílem je zorganizovat akci s vysokou návštěvností nejen říčanských obyvatel, příležitost pro reprezentaci a zviditelnění tanečního klubu a partnerů a města Říčany jako centra tance, soutěž s vysokými standarty kladenými jak na organizační zajištění, tak na porotu a celkový dojem tanečníků (pečlivě připravený taneční parket, kvalitní ceny do soutěže, vhodný hudební doprovod a početná porota z celé republiky a také ze zahraničí - Polsko, Slovensko, Neměcko). Pro rok 2020 máme potvrzenou účast italské porotkyně a jednáme ještě s TOP porotcem světových soutěží ze Slovinska. Tato akce se může počítat ke kulturním zážitkům, ale pro účastníky jde o sportovní akci, akce se tedy zaměřuje na obě oblasti a je přínosem jak kulturním tak sportovním.

Soutěž patří do celorepublikového (celosvětového) systému soutěží, jde tedy o dopad nejen pro Říčany, soutěže se účastní kategorie Deti 2 EDC (10-12let), Junioři 1+2 EDCB(12-16 let, mládež (16-18 v rámci kat. Dospělí), Dopělí EDCBA(16-30let), Senior 1 EDCBAM (30-45let), Senior 2 EDCBAM (45-55let). (E,D,C,B,A,M – výkonností ligy od nejnižší po nejvyšší). Díky členství ČSTS v mezinárodní organizaci WDSF (world dancesport federation) jsou výsledky ze všech členskcýh soutěží uznávané celosvětově a i díky tomu roste počet účastníků ze zahraničí.

Pro diváky (rodiče, obvytele Říčan a okolí, seniory) jde o kulturní oblast. Po celé dva dny mohou sledovat taneční výkony v různých věkových a výkonnostních kategoriích.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 1. 2020

Aktivity v okolí

Zimní stadion Říčany

Zimní stadion Říčany

Říčany, Střední Čechy
Ladův kraj – pohádkový region

Ladův kraj – pohádkový region

Říčany, Střední Čechy
Naučná stezka Říčansko

Naučná stezka Říčansko

Říčany, Střední Čechy
Rybník Marvánek v Říčanech

Rybník Marvánek v Říčanech

Říčany, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace a penzion U Sapíků Klokočná

Restaurace a penzion U Sapíků Klokočná

Klokočná, Střední Čechy
Sokolovna Průhonice

Sokolovna Průhonice

Průhonice, Střední Čechy