!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Advent s vůní perníku v Pardubicích
Advent s vůní perníku v Pardubicích
"> "> "> "> "> ">
28.11.
23.12.
+ Přidat foto
Společenské akce

Advent s vůní perníku v Pardubicích

  • 28. listopad 2021 – 23. prosinec 2021
Kavárny v Pardubicích nabízejí typickou pochoutku v mnoha variantách – nezaměnitelná vůně tohoto lahodného pečiva se letos bude linout od perníkářů, cukrářů, pekařů i kavárníků, kteří lákají na rumové perníčky, žitný perník, perníkový cheescake i jiné zákusky.

Advent s vůní perníku

Chuť i vůně perníku je příjemným bonusem adventního času v Pardubicích. Advent s vůní perníku nabízí speciality z této oblíbené sladkosti v nevídaných podobách napříč kavárnami a cukrárnami po celém krajském městě. Nezaměnitelná vůně tohoto lahodného pečiva se letos bude linout od perníkářů, cukrářů, pekařů i kavárníků od první adventní neděle, která letos připadá na 28. listopadu až do 23. prosince. Po celý předvánoční čas tak bude možné do místních cukráren a kaváren chodit ochutnávat perníkové speciality.

Každá provozovna si připravila něco originálního. V nabídce nebudou chybět třeba žitný perník, perníkový cheesecake, rumové perníčky a mnoho dalších perníkových dezertů. Z nápojů určitě doporučujeme ochutnat kávu a horkou čokoládu s perníkovým kořením nebo perníkovým likérem. Kavárny, které se do akce zapojily, lze dobře poznat podle vylepeného označení „Advent s vůní perníkuna dveřích.
 

Vánoční dílny v Turistickém infocentru Pardubice

Zejména pro děti se chystá ve zmíněném infocentru nabitý program. Každý adventní víkend tu budou probíhat vánoční dílny. A na co se můžete těšit? V plánu jsou omalovánky z keramiky, zdobení dřevěných vánočních ozdob pardubických perníčků či dekorativní drátkování. Pak určitě vystoupejte na blízkou Zelenou bránu, odkud budete mít nejen krásný výhled na rozsvícené Pardubice, ale také možnost zapojit se do výzvy o vytvoření co nejdelšího vánočního papírového řetězu. Každý návštěvník na něj může přidat jedno papírové kolečko, kam na památku zapíše svoje jméno, vzkaz či věnování. Kolik koleček bude řetěz celkem mít a jak dlouhý nakonec bude? To se dozvíte na Tři krále 6. ledna.
Zobrazit více

Provozovatel

Město Pardubice

Pernštýnské náměstí
530 02 Pardubice
Tel.:
+420 775 068 390
Email:
info@ticpardubice.cz
WWW:
www.ipardubice.cz
GPS:
50,038404 15,779142
 
Region:
Východní Čechy
Oblast:
Pardubicko
Město:
Pardubice
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Cukrárna v Pernštýnské

Cukrárna v Pernštýnské

Pardubice, Východní Čechy
Bakla café

Bakla café

Pardubice, Východní Čechy
Kafe, víno, kokino

Kafe, víno, kokino

Pardubice, Východní Čechy
U Toulavé pípy

U Toulavé pípy

Pardubice, Východní Čechy