Úvod > Kalendář akcí > Adventní prohlídky zámku Loučeň

Adventní prohlídky zámku Loučeň

Kdy 30. listopad 2019 10:00 - 31. prosinec 2019 16:00 Společenské akce
Už od soboty před první adventní nedělí můžete načichat vůni vánočního času ve slavnostně vyzdobených reprezentativních komnatách v 1. patře zámku. Nebo si s blížícím datem Štědrého dne přijít odpočinout od předvánočního stresu.
V čase adventním míří na zámek Loučeň každoročně zhruba dvě tisícovky školáků. Žáci a jejich učitelé dobře vědí o kouzlu zdejších adventních prohlídek, při kterých se ve slavnostně vyzdobeném zámku zdobí perníčky, popíjí punč a čaj přímo v zámeckých komnatách a děti do 14 let odcházejí s dárkem, který jim na konci prohlídky vlastnoručně předá kníže či kněžna.

Zatímco tento zážitek si ve všedních dnech užívají skupiny dětí, o kterémkoli adventním víkendu si je pak v čase od 10 do 16 hodin mohou dopřát také celé rodiny. Čas adventní pravidelně zahajujeme první adventní neděli andělským křtem největšího adventního věnce v Česku, jehož průměr 15, 67 m byl v roce 2011 zapsán do České knihy rekordů.

Vánoční prohlídky - kouzlo Vánoc
Nádherně vyzdobený zámek si můžete prohlédnout také po Štědrém dnu při vánočních prohlídkách. Tehdy už z Vás jistě spadne veškerý stres z horečného předvánočního úklidu a shánění dárků a Vy se dostanete do té pravé vánoční pohody. Otevřeno je od 1. svátku vánočního po Nový rok.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 11. 2019
1.11.
31.3.
Zimní prohlídky zámku Loučeň

Zimní prohlídky zámku Loučeň

Nymburk, Střední Čechy
1.2.
1.3.
Příběh lásky na zámku Loučeň

Příběh lásky na zámku Loučeň

Loučeň, Střední Čechy
27.3.
18.4.
Velikonoce u Thurn-Taxisů

Velikonoce u Thurn-Taxisů

Loučeň, Střední Čechy
6.3.
8.3.
Slet bohyň na Chateau Mcely

Slet bohyň na Chateau Mcely

Mcely, Střední Čechy