Úvod > Kalendář akcí > Babiččina Barunka - 200 let od narození Boženy Němcové

Babiččina Barunka - 200 let od narození Boženy Němcové

Kdy 1. únor 2020 - 19. duben 2020 Výstavy
Od prvního února probíhá v prostorách Regionálního muzea v Litomyšli výstava Babiččina Barunka, připomínající výročí 200 let od narození slavné české spisovatelky Boženy Němcové.
Vzhledem k tomu, že Němcová v Litomyšli během svého života dvakrát pobývala, nelze jubileum pominout, přestože její přítomnost v Litomyšli je spojena spíše s koncem jejího života. V roce 1861 ji zde nepříliš galantně hostil tiskař Antonín Augusta, když spolu připravovali druhé vydání románu Babička. Výstava shrnuje zásadní události života Boženy Němcové, věnuje se také oběma litomyšlským etapám i pobytu na Horách u České Třebové. Regionální muzeum má to štěstí, že uchovává osobní předměty Boženy Němcové, které návštěvníci výstavy jistě ocení.
 
Doprovodný program
Srdečně Vaše Božena Němcová
1. únor – 21. červen 2020

K výstavě Babiččina Barunka je připraven nezvykle pestrý doprovodný program ve spolupráci s Městskou galerií Litomyšl a Městskou knihovnou Litomyšl, protože Božena Němcová je spjata s knihami i výtvarným uměním. Program je výzvou pro jednotlivce, rodinné týmy nebo školní kolektivy, aby se o spisovatelčině životě dozvěděli něco víc zábavnou formou. Délka doprovodného programu přesahuje proto délku trvání výstavy, chtěli jsme dát veřejnosti co největší prostor, aby měla možnost vybrat si z našich programů to, co by ji opravdu bavilo. V každé instituci je možnost vyzvednout si hrací kartu a sesbírat tři různá razítka za splněný program. Vyplněnou ji pak stačí odevzdat v jakékoliv z pořadatelských organizací a čekat, zda právě vás 26. června 2020 nevylosujeme a neodměníme.
Celý popis
Naposledy změněno: 12. 1. 2020
28.3.
1.11.
Fotosoutěž zámku Litomyšl

Fotosoutěž zámku Litomyšl

Litomyšl, Východní Čechy
10.4.
13.4.
Velikonoce na litomyšlském zámku

Velikonoce na litomyšlském zámku

Litomyšl, Východní Čechy
25.4.
26.4.
Lázně ducha na zámku v Litomyšli

Lázně ducha na zámku v Litomyšli

Litomyšl, Východní Čechy
11.6.
6.7.
Smetanova Litomyšl 2020

Smetanova Litomyšl 2020

Litomyšl, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí