!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Svět pohádek Boženy Němcové - výstava v OD Kotva
Svět pohádek Boženy Němcové - výstava v OD Kotva
">
26.2.
30.6.
+ Přidat foto
Výstavy

Svět pohádek Boženy Němcové - výstava v OD Kotva

Kdy 26. únor 2021 9:0030. červen 2021 20:00
Dvě stě let letos uběhlo od narození naší nejvýznamnější literátky Boženy Němcové, jejíž život a tvorbu zevrubně představí rodinná výstava v pražském obchodním domě Kotva, která se otevře 26. února 2021.
Věhlasná spisovatelka poloviny devatenáctého století se do literárního kánonu nejvíce zapsala prózou Babička, povídkou Divá Bára a také pohádkami, mezi něž se řadí Princ Bajaja, Čert a Káča, O Popelce, Sůl nad zlato nebo Sedmero krkavců. Svou dobu předběhla svou odvahu, nekonformním přístupem, emancipací a kritičností.

Jarní výstava určená zejména rodinám s dětmi přiblíží autorčino dílo, přičemž se zaměří hlavně na pohádky. V instalovaných pohádkových prostředích si návštěvníci budou moci pořídit památeční fotku, pomyslně se do Boženy Němcové převtělit a zkusit napsat vlastní příběh nebo si poslechnout jednu z báchorek namluvených slavnými českými osobnostmi.

Spousta pohádek z pera Němcové se dočkalo i filmových verzí, mezi nejznámější patří třeba Pyšná princezna, Byl jednou jeden král, Princezna se zlatou hvězdou, Tři oříšky pro Popelku, Princ a Večernice či S čerty nejsou žerty. Na výstavě bude možné spatřit na padesát kostýmů z adaptací, které nosil Jan Werich, Libuše Šafránková, Pavel Trávníček nebo Ondřej Vetchý.

Závěr expozice nabídne čítárnu, která bude zároveň dějištěm workshopů a čtení pro děti i dospělé. Výstava potrvá do konce června příštího roku.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 21. 2. 2021