!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Česká vlna solidarity aneb Občanská společnost v boji proti covid-19 na Kotlasce
Výstavy

Česká vlna solidarity aneb Občanská společnost v boji proti covid-19 na Kotlasce

Kdy 3. květen 2021 12:0029. květen 2021 18:00
V prostorách Komunitního centra a zahrady Kotlaska bude od 3. května připravena pro návštěvníky expozice fotografií „Česká vlna solidarity aneb Občanská společnost v boji proti covid-19".
Putovní výstava vznikla z iniciativy Rady vlády pro nestátní neziskové organizace se záměrem poukázat na potenciál neziskového sektoru a nasazení jednotlivců i organizací, se kterým čelili důsledkům první vlny koronavirové krize. Zahájena byla pod záštitou zmocněnkyně pro lidská práva Heleny Válkové na začátku loňského září v Lichtenštejnském paláci na Kampě. 

Neziskovou organizaci RUBIKON Centrum, která pomáhá lidem překročit trestní minulost, zastupuje na výstavě fotografie Jana Jirkovského. Zachycuje činnost tzv. „krizového okénka“, které se právě v areálu Kotlasky otevřelo na jaře 2020 pro klienty RUBIKON Centra. Tato speciální služba umožňovala bezpečně poskytovat podporu lidem v akutní krizové situaci po propuštění z vězení v době, kdy pro ně státní správa či sociální služby nebyly dostupné.

Výstava bude v Komunitním centru a zahradě Kotlaska až do konce května, kdy se bude přesouvat na další místo.
v květnu bude výstava probíhat každou středu od 12:00 do 20:00, každý čtvrtek od 10:00 do 18:00 a každou sobotu od 12:00 do 18:00
Zobrazit více
Naposledy změněno: 29. 4. 2021