Úvod > Kalendář akcí > Československý beat-festival po 50 letech
Michal Prokop & Framus Five
"> Michal Prokop & Framus Five "> Precedens "> Laura a její tygři "> Roman Dragoun (Futurum) "> Bullet Holes
28.3.
+ Přidat foto

Československý beat-festival po 50 letech

Kdy 28. březen 2020 17:00 - 22:30 Festivaly
Legendární festival, který se poprvé konal v roce 1967, byl přesně po padesáti letech obnoven. A tak se už potřetí píše jeho novodobá historie.
Československý beat-festival  po 50 letech
Legendární festival, který se poprvé konal v roce 1967, byl přesně po padesáti letech obnoven. A tak se už potřetí píše jeho novodobá historie. V pražské Lucerně bude tedy 28. 3. 2020 celkem pošesté.

Koncert zahájí legenda osmdesátých let skupina Laura a její tygři: černé kalhoty a funky drive, černé brýle a soulová naléhavost, černé kravaty a jazzová elegance a bílé košile a rocková energie. Po ní vystoupí zajímavá skupina AYA ze Žiliny, která v loňském roce vyhrála soutěž, která je součástí festivalu.

Prosadila se v konkurenci více než šesti desítek soutěžících.  Následovat bude skupina Precedens spojená s hudebníkem, hudebním skladatelem, malířem a spisovatelem Martinem Němcem. Skupinou Precedens prošli například Bára Basiková a Petr Kolář. Dnes Precedens přichází s ambiciózním koncertním projektem, kterému vévodí fenomenální hlas zpěvačky Ivy Marešové. Další čas bude patřit brněnské rockové legendě Romanu Dragounovi. Tento zpěvák, skladatel a klávesista vystoupí se skupinou Futurum. Z Bratislavy přijedou Bullet Holes ověnčení řadou cen v rockových soutěžích. Po více než padesáti letech se na tento festival vrací Michal Prokop & Framus Five. V roce 1967 byl na 1. Československém beat-festivalu vyhodnocen jako nejlepší zpěvák festivalu. Michal Prokop je dvojnásobným členem Beatové síně slávy Radia Beat (2007 a 2017) a v roce 2018 vstoupil do Síně slávy cen Anděl.  O velkolepý závěr se postará Vítkovo kvarteto, označované někdy jako Extrémní bigbít pro otrlejší nátury. 
 
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 2. 2020