Úvod > Kalendář akcí > Czech Design Week 2021
Czech Design Week 2021
">
10.9.
12.9.
+ Přidat foto
Festivaly

Czech Design Week 2021

Kdy 10. září 2021 10:0012. září 2021 19:00
Czech Design Week je umělecká přehlídka designu a umění, která má za cíl představit domácí i zahraniční umělce a prezentovat jejich nejzajímavější tvorbu s důrazem na opravdovost a osobní přístup.
Osmý ročník festivalu se ve dnech od 10. do 12. září představí v jinak nepřístupných prostorech Paláce U Stýblů (Palác Alfa) v Praze na Václavském náměstí. Autor letošního vizuálu přehlídky Czech Design Week 2021 je běloruský designér a student Vysoké školy uměleckoprůmyslové (UMPRUM) Sergei Gavroche.

V rozmezí tří dnů od 10. do 12. září přehlídka Czech Design Week chce nabídnout formou panelových instalací tvorbu českých i zahraničních designérů, studentů, značek a studií napříč všemi obory designové tvorby od interiérového a průmyslového designu přes sklo, keramiku, fashion a šperk až po grafiku a vizuální tvorbu. Nebude chybět také každodenní doprovodný vzdělávací a hudební program.

Hlavním cílem je především oslava tvorby a designu. Chceme si letošní ročník co nejvíce užít a to společně s vystavujícími i návštěvníky. Samozřejmě bezpečně a s důrazem na hygienická opatření, avšak o nic míň intenzivněji než v minulých letech,“

I to jeden z důvodů proč se letošní ročník festivalu vrací do centra Prahy a zpřístupní jinak uzavřené interiéry funkcionalistické perly Václavského náměstí, Paláce U Stýblů, jež koncem dvacátých let navrhli architekti Ludvík Kysela a Jan Jarolím pro tehdejšího knihkupce Václava Stýbla. 

Ikonický prostor hostil legendární Nové divadlo, jež se stalo domovskou scénou prvorepublikového herce Oldřicha Nového, kavárnu Boulevard (později pojmenovaná Alfa) i kino Alfa, které jako první u nás disponovalo technologií širokoúhlého formátu CinemaScope a které hostilo premiéry velkofilmů jako například Amadeus Miloše Formana.

V 60. letech zde také našlo krátký azyl divadlo Semafor. Budova, která po většinu 20. století byla jedním z center kulturního života v Praze a nyní stojí před celkovou rekonstrukcí, je tak příhodným místem pro oslavu návratu a nové svobody.

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021