!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Dája Šimíčková & Shadde Yadda - koncert
Hudební a divadelní akce

Dája Šimíčková & Shadde Yadda - koncert

Kdy 23. leden 2021 18:00 - 20:00
"Ta naše swingovka česká".
Koncert raných českých swingovek ve stylu písní radostných i bolestných 30. a 40. let. Součástí koncertu je i "malý exkurs" do hudebního (a životního) stylu Československa let 20. i úsměvná připomínka hnutí zvaného "český tramping" s ukázkou co (a jak) se tehdy zpívalo. Program určený pro posluchače neomezeného věku.   
Koncert  ansámblu Dája Šimíčková & Shadde Yadda (voc.- sax - kyt. - cbs) 

Říkej mi to potichoučku, Dívka k rytmu zrozená, Slunečnice a jiné nezapomenutelné písňové kusy z období raného českého swingu z pera Kamila Běhounka, Václava Pokorného, Alfonse Jindry, Slávy Emanuela Nováčka, Bedřicha Nikodéma, Františka Svojíka, Jiřího Traxlera nebo Jaroslava Ježka  zasazené do úsměvného dobového scénáře doplní nezbytné rady Gutha Jarkovského i malá připomínka světových autorů jako Ellington či Gershwin, kteří byli našim českým tvůrcům nekonečnou inspirací, takže i díky nim je tak hezká TA NAŠE SWINGOVKA ČESKÁ.

Kapela je tvořena špičkovými muzikanty, kteří se celoživotně věnují  interpretaci jazzu a raného swingu, Dája Šimíčková  řadu let interpretovala raný swing a hot jazz po boku Ondřeje Havelky.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 2. 12. 2020