!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Dary naší země
Dary naší země
"> Dary naší země
22.10.
25.10.
+ Přidat foto
Výstavy

Dary naší země

  • 22. říjen 2021 10:0025. říjen 2021 17:00
Výstava ovoce, zeleniny, bylinek, květin a regionálních a lokálních produktů farmářů a producentů potravin a dalších výrobků. Výstava se koná v prostorách zemědělské školy a botanické zahrady ve dnech 22.10. – 25.10. 2021. Slavnostní zahájení proběhne v pátek 22.10. v 10:00 hod.
V pátek od 10:00 do 18.00 hod, v sobotu od 8:00 do 18:00 hod., v neděli od 10:00 do 17:00 hod., v pondělí od 8:00 do 17:00 hod.

Královská česká vyšší hospodářská škola a hospodářsko-průmyslová škola zemská v Táboře (dnešní VOŠ a SZeŠ)  a botanická zahrada byly založeny před 155 lety. Jejich činnost pro region byla vždy velmi důležitá. V prostorách školy a botanické zahrady se konaly akce podporující rozvoj zemědělské výroby. V roce 1920 to byla např. I. jihočeská  zahradnicko – ovocnická výstava. Na tuto tradici chceme navázat.

V sobotu bude zajištěn prodej produktů a dalších producentů. V neděli v souvislosti s výstavou starých odrůd ovoce bude poskytovat odborné poradenství pro pěstitele ovoce Ing. Zdeněk Buzek. V této souvislosti bude prováděti i určování donesených plodů převážně starých ovocných odrůd. Výstava starých ovocných odrůd bude po celou dobu výstavy a je realizována v rámci grantu Monitorování starých ovocných odrůd a jejich záchrana spolufinancovaném z dotačního programu EVVO města Tábora.

Součástí výstavy bude soutěž o nejkrásnější jablko, kterou bude organizovat Územní sdružení Českého zahrádkářského svazu. V pondělí bude výstava přístupná nadále veřejnosti, ale také zde budou dle programu organizovány návštěvy táborských škol, pro které budou připraveny doprovodné aktivity. V 16:00 hod. bude výstava ukončena přednáškou Ing. Zdeňka Buzka a RNDr. Vladimíra Říhy o historii, významu, pěstování a záchraně současných starých ovocných odrůd na Táborsku.

Výstavu organizuje VOŠ a SZeŠ Tábor, Botanická zahrada při VOŠ a SZeŠ Tábor, Územní sdružení Českého svazu zahrádkářů v Táboře. Na výstavě se podílí také Jihočeská agrární komora, Asociace soukromých zemědělců, Státní zemědělský intervenční fond, Český zemědělský svaz a město Tábor pod záštitou paní místostarostky Ing. Olgy Bastlové.
Zobrazit více
25.11.
7.1.
Andělské Vánoce

Andělské Vánoce

Tábor, Jižní Čechy
5.12.
Čertoviny

Čertoviny

Tábor, Jižní Čechy
11.12.
12.12.
Staročeský vánoční trh v Táboře – zrušeno

Staročeský vánoční trh v Táboře – zrušeno

Tábor, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Pivní stezka Toulavy

Pivní stezka Toulavy

Tábor, Jižní Čechy
Thir

Thir

Tábor, Jižní Čechy
Hotel Nautilus v Táboře

Hotel Nautilus v Táboře

Tábor, Jižní Čechy