Úvod > Kalendář akcí > Den otevřených dveří Lichtenštejnského paláce

Den otevřených dveří Lichtenštejnského paláce

Kdy 17. listopad 2019 9:00 - 17:00 Výstavy
V neděli 17. listopadu zpřístupní Úřad vlády ČR při příležitosti oslav 30. výročí sametové revoluce veřejnosti Lichtenštejnský palác na pražské Kampě.
Tradiční den otevřených dveří, pořádaný Úřadem vlády ČR, bude probíhat od 9.00 do 17.00 hodin. Zájemci z řad veřejnosti se mohou těšit na komentované prohlídky interiérů i venkovních prostor, nahlédnout do oslnivých reprezentačních sálů a užít si nevšední pohled na panorama Prahy.

V Lichtenštejnském paláci bude možnost prohlédnout si reprezentační prostory paláce, které nyní slouží k pořádání konferencí či protokolárních akci a také jako prostor určený státním delegacím a návštěvám. V minulosti palác hostil například britskou královnu Alžbětu či II. či japonského císaře Akihita. Součástí prohlídky je navíc i výstava protokolárních darů předsedy vlády ČR čítající více než 50 darů, které premiér Andrej Babiš obdržel během významných zahraničních cest.

Prohlídky budou probíhat v organizovaných skupinách za doprovodu průvodců, délka prohlídkové trasy je 45 minut. Poslední komentovaná prohlídka bude začínat v 16.00 hodin.
Celý popis
Naposledy změněno: 11. 11. 2019