Úvod > Kalendář akcí > Evropské minerální dny 2021 – Exkurze ve vápencovém lomu Čertovy schody
Společenské akce

Evropské minerální dny 2021 – Exkurze ve vápencovém lomu Čertovy schody

  • 25. září 2021
Velkolom Čertovy schody, Vápenka Čertovy schody a Muzeum Českého krasu v Berouně připravují v rámci akce Evropské minerální dny na sobotu 25. září 2021 již tradiční exkurzi do aktivních vápencových lomů Velkolomu Čertovy schody s prohlídkou rekultivace po ukončení těžby.
POZOR, AKTUALIZACE 31. SRPNA 2021: KAPACITA VŠECH TŘÍ TERMÍNU JE JIŽ NAPLNĚNÁ (VČETNĚ NÁHRADNÍKŮ), DALŠÍ REZERVACE NEPŘÍJÍMÁME. DĚKUJEME ZA ZÁJEM, OMLOUVÁME SE ZÁJMECŮM, NA KTERÉ SE NEDOSTALO.

Komentované prohlídky jinak nepřístupného velkolomu Čertovy schody, Koněpruských a program v Muzeu Českého krasu. Rezervace na tel. 311 624 101 nebo emailu pokladna@muzeum-beroun.cz nutná.

Účastníci se mohou těšit na ukázky těžební a dopravní techniky značky Caterpillar a jiných, které jsou používány v lomech a které budou tentokráte prezentovány v technických prostorách lomů.

Součástí programu je i komentovaná prohlídka muzejních expozic a výstavy Muzea Českého krasu, p. o. vedená muzejními geology. Úvod proběhne ve venkovní expozici Geoparku Barrandien na téma pradávný příběh našeho kraje. Součástí prohlídky budou úkoly a hádanky i pro děti. Poznáme, jak z „obyčejných“ kamenů můžeme vyčíst zajímavosti z dávné minulosti našeho kraje staré stovky milionů let. Sami tak budete moci objevit příběh zapsaný v kamenech.

Po prohlídce geoparku se přesuneme do muzea, kde letos probíhá výstava Acháty a křemeny, věnovaná polodrahokamům našeho regionu a sopečné činnosti. Na úvod zhlédneme videa a animace k tématu sopky a následně si povíme vše o sopečné činnosti, která kdysi dávno probíhala i v našem regionu. Prohlédneme si také vlastní unikátní výstavu achátů a křemenů – pestrobarevných kamenů, které vznikly na Hořovicku a Berounsku právě v souvislosti s dávnou sopečnou činností.

Jako bonus si muzejní geologové připravili ukázky hledání zkamenělin. Předvedou, jak se zkameněliny vyklepávají z kamenů – tedy vlastně ze zkamenělého mořského dna. Program v muzeu i v lomu je vhodný i pro děti.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Ok1 v Berouně

Hotel Ok1 v Berouně

Beroun, Střední Čechy
Vinotéka Tetín – Víno Hruška

Vinotéka Tetín – Víno Hruška

Tetín, Střední Čechy
Hotel Grand Beroun

Hotel Grand Beroun

Beroun, Střední Čechy
Bonté Gelaterie v Berouně

Bonté Gelaterie v Berouně

Beroun, Střední Čechy