Úvod > Kalendář akcí > Vary°Září 2019 - festival světla

Vary°Září 2019 - festival světla

Kdy 13. září 2019 21:00 - 14. září 2019 23:59 Festivaly
První tři ročníky se setkaly s nebývalým zájem občanů i návštěvníků města Karlovy Vary a letos tomu, doufejme, nebude jinak! V roce 2019 od 13. do 14. září.
Jedinečná koncepce festivalu kombinující nejzajímavější současné technologie s neopakovatelnou architekturou lázeňského města.

Hotel Thermal - multimediální show - Hvězdná brána
Multimediální show Hvězdná brána Vás bude lákat již z dálky. Velké kruhové plátno umístěné ve výšce, společně s výkonnými světly samo o sobě připomíná hvězdnou bránu. Obsahem projekce odehrávající se na velkém kruhovém plátně bude putování vesmírem pomocí červích děr. Tato pouť nám bude odhalovat známý i neznámý vesmír a představovat nejrůznější, mnohdy až prapodivné světy a planety. Můžeme se dostat také do nebezpečných částí vesmíru. V případě nebezpečí bude červí díra ihned uzavřena. Po uzavření červí díry, a tedy i hvězdné brány, začíná celá pouť od počátku.
Umělec: Tomáš Carda

Dvořákovy sady - interaktivní multimediální stanoviště - Nebeská bouře
Světelná audiovizuální instalace Nebeská bouře Vás pocitově přenese nad bouřková oblaka, ve kterých probíhá neskutečná podívaná. V mračnech se blýská a pulzují všemi barvami. Tato nevídaná podívaná je doplněna výraznými zvukovými efekty. Stanoviště je interaktivní a tak se Vy i Vaše děti budou moci mraků (pěny) dotýkat a hrát si v nich. Návštěvníci se projdou po vytyčené trase v nebeských mracích (v pěně).
Umělec: Adam Ligocki

Mlýnská kolonáda - Kinetická LED show - DNA
Jedinečná kinetická světelná instalace DNA, nabízí unikátní pohled na desítky světelných LED trubic, které jsou zavěšeny na desítkách pohyblivých motorů. Díky tomu vytvářejí fascinující 3D obrazce v nejrůznějších barvách, polohách a výškách přímo nad hlavami diváků. Trubice zobrazují nejrůznější obrazce od vln připomínajících vodní hladinu, přes rotace a struktury připomínající DNA v nejrůznějších barvách a pozicích.
Umělec: Karel Antonín

Tržní kolonáda - světelná show - Mineralizace
Světelnou audiovizuální instalaci Mineralizace tvoří speciálně upravené světelné programovatelné RGB LED pásky a RGB LED lišty, které jsou připevněny na konstrukci a tvoří jedinečnou audiovizuální show. Díky programování budeme jednotlivě řídit tisíce pixelů, které jsou umístěny v těchto páscích a lištách. Za doprovodu hudby a ruchů vytvoříme jedinečné audiovizuální stanoviště Mineralizace, které rozehraje Tržní kolonádu.
Umělec: Patrick Jennings (UK)

Divadelní náměstí / řeka Teplá - projekce na vodní stěnu - 4 roční období

Projekce na vodní stěnu ve 3D. Příběh 4 roční období, jehož podkladem je stejnojmenná skladba od Vivaldiho Vám představí životadárnou sílu vody z Karlových Varů ve všech ročních obdobích a ve všech jejich podobách. Projekce kombinuje podoby vody společně s hvězdným nebem, sluncem, měsícem, přecházejícími souhvězdími a znameními zvěrokruhu dle ročních období. V některých obdobích doplňují i typické přírodní prvky, jako růst rostlin či padající listí. Prostor zde samozřejmě dostanou i Karlovy Vary, jejich dominanty a podoby v různých ročních obdobích se budou zjevovat ve velkých 3D bublinách, které doplní lázeňskou atmosféru.
Umělec: Jiří Miřatský

Grandhotel Pupp - videomapping - 1989
Videomapping na Grandhotelu Pupp, který uctí výročí 30 let od Sametové revoluce. Videomapping na motivy sametové revoluce bude kloubit významné okamžiky, které vedly k sametové revoluci a vzniku našeho svobodného demokratického státu spolu s uměleckými a architektonickými prvky. Videomapping bude zahrnovat scény věnované těmto motivům: komunismus - období nesvobody, Charta 77, protesty, revoluce, zvolení prezidenta Václava Havla. Efekty budou vytvářeny primárně v barvách trikolóry.
Umělec: Michal Nárovec

Císařské lázně - interaktivní videomapping - Světelný orchestr
Interaktivní videomapping, reagující na hlasitost zadaných povelů diváků. Videomapping bude ztvárněn za pomoci částicových systémů a elementů, které obrůstají jednotlivé části budovy. Podle hlasitosti diváků se částice rozrůstají na čím dál větší část budovy. Když diváci překročí stanovenou hladinu zvuku, oživí budovy i uvnitř, kde se zjeví částicové tančící siluety. I když návštěvníci nebudou zrovna aktivní, na budově stále poběží základní vrstva videomappingu, která bude mapovat architekturu Císařských lázní.
UMĚLEC: Tomáš Carda

Doprovodný program
Pátek 13. 9.

14:00 - 17:00
Prezentace vozů a motocyklů značky BMW (Hlavní pošta)

19:00 - 21:00
Pestallozzi (stage Vřídelní kolonáda)

21:00 - 24:00
Elly Jay (stage Vřídelní kolonáda)

Sobota 14. 9.
13:00 - 17:00
Prezentace vozů a motocyklů značky BMW (Hlavní pošta)

13:00 - 18:00
Dopravně bezpečnostní show pro děti 4–7 let (Hlavní pošta)

19:00 - 21:00
Timber music (stage Vřídelní kolonáda)

21:00 - 24:00
Bury & DeeSaxx (stage Vřídelní kolonáda)

O projektu
Vytvořili jsme jedinečnou koncepci festivalu, která kombinuje to nejzajímavější, co dnešní technologie a světové festivaly světla nabízí. Namíchali jsme fascinující mix, který diváky musí zaručeně bavit a zaujmout.

Nechceme, aby se návštěvníci festivalu jen podívali na naši show a za pár dní na ni zapomněli. Chceme, aby byli návštěvníci našimi výtvory fascinováni a nezapomněli ani po letech na to, co ve Varech zažili.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Rubin Luxury Apartments v Karlových Varech

Rubin Luxury Apartments v Karlových Varech

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Luxury Spa Hotel Atlantic Palace Karlovy Vary

Luxury Spa Hotel Atlantic Palace Karlovy Vary

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Hotel Olympic Palace Karlovy Vary

Hotel Olympic Palace Karlovy Vary

Karlovy Vary, Západočeské lázně
Hotel Romance v Karlových Varech

Hotel Romance v Karlových Varech

Karlovy Vary, Západočeské lázně