Úvod > Kalendář akcí > Expozice Horolezectví – Z Českého ráje na vrcholy světa
Expozice Horolezectví – Z Českého ráje na vrcholy světa
"> "> "> "> "> ">
7.9.
30.12.
+ Přidat foto

Expozice Horolezectví – Z Českého ráje na vrcholy světa

Kdy 7. září 2019 14:00 - 30. prosinec 2019 16:00 Výstavy
Nová výjimečná expozice pro všechny milovníky skal a hor v Muzeu Českého ráje v Turnově. Jediná stálá expozice svého druhu v České republice.
Pokud vás zajímá sport, nebo jste přímo fanoušci horolezectví, či jste milovníky přírody, nebo „jen“ máte rádi moderní architekturu, prostě pokud rádi poznáváte nové věci, určitě neváhejte a vydejte se do turnovského muzea. Seznámíte se se základními typy horolezeckého sportu, zjistíte, jak se horolezci dokážou udržet na skalách a jak se pohybují ve vysokých horách.

Zjistíte, kdo byli první lidé, kteří se pohybovali ve vysokých a těžko přístupných horách, a kdy se do stejných míst dostávali první horolezci. Jistě vás zaujmou informace, kdy vlastně horolezectví jako sportovní odvětví vzniklo. Podrobně se budeme věnovat skálovému lezení ve zdejších skalních městech a lidem, kteří neustále posouvali hranice toho, co je ještě možné, až jim nakonec skály nestačily a oni se vydali dál do velehor. Budete si moci vyzkoušet vázání uzlů, které jistí lezce vysoko nad zemí, zjistíte, za co vlastně horolezci na skále visí.

V exteriéru si můžete vyzkoušet lezení bez jištění na boulderingové stěně.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Ábelův Mlýn

Ábelův Mlýn

Turnov, Český ráj
Pivovar Rohozec v Turnově

Pivovar Rohozec v Turnově

Turnov, Český ráj