Úvod > Kalendář akcí > Dny dopravní nostalgie
Společenské akce

Dny dopravní nostalgie

Kdy 26. červen 2021 9:0027. červen 2021 18:00
Víkendový dopravní program v Brně.
IGNIS BRUNENSIS DNY DOPRAVNÍ NOSTALGIE | 26. – 27. 6. 2021 
 
sobota 26. 6.
DO SLAVKOVA U BRNA NA ZÁMEK PARNÍM VLAKEM A HISTORICKÝM AUTOBUSEM
 
V sobotu 26. června jsme pro vás přichystali Jízdy parního vlaku a historických autobusů mezi Brnem a Slavkovem s možností přikoupení prohlídky slavkovského zámku za zvýhodněnou cenu.

Parní vlak odjíždí z Hlavního nádraží v 11:05 a 15:05 a ve Slavkově u Brna jsou od vlaku zajištěny návazné historické autobusy, které vás svezou na zastávku POLIKLINIKA odkud pohodlně dojdete k zámku.

Jednosměrná jízdenka Brno – Slavkov základní 100 Kč / zlevněná 50 Kč

Do Slavkova u Brna můžete jet také historickými autobusy. Autobusy pojedou z Brna, náměstí Svobody v 11:10, 13:10 a 15:35 (bez prohlídky zámku) z ústí ulice Rašínovy, ve Slavkově přijedou také na zastávku poliklinika, odkud se dá k zámku pohodlně dojít k zámku.

Jednosměrná jízdenka Brno – Slavkov základní 50 Kč / zlevněná 25 Kč

Jízdenky jsou vydávány pro konkrétní odjezd, v němž je garantováno místo k sezení. Proto je nutné si koupit zvlášť jízdenku tam a zvlášť zpět. Pokud odjezd zmeškáte, je možné využít i další odjezdy v daném směru, ale jen pokud v nich bude dostatečná kapacita.


neděle 27. 6. 2021
POHÁDKOVÉ NÁBŘEŽÍ ŘEKY SVITAVY S CYKLODREZÍNKAMI A PARNÍM VLAKEM

V neděli 27. června jsme pro vás přichystali zajímavý program na svitavském nábřeží u bývalého Intersparu.

Jízdy parního vlaku v Zábrdovicích mezi mostkem u ulic Tkalcovské a Pastrnkovy („nádraží Radlas“) a ulicí Křenovou. Cyklodrezínky – Dagmar, Lenka a Anička.

Samostatné jízdy cyklodrezínkami mezi mostkem u ulic Tkalcovské a Pastrnkovy a Teplárnami Brno na ul. Špitálka. Jde o 3 cyklodrezínky pojmenované Dagmar, Lenka a Anička.

Půjde o jejich první veřejné představení. Jsou určeny pro obec Hevlín, kde budou následně dostupné pro turisty na tamní obecní trati.

Svoz historickým autobusem z náměstí Svobody na ulici Tkalcovskou.

Ceny jednotlivých atrakcí: základní 30 Kč/ zlevněná 15 Kč.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021