Úvod > Kalendář akcí > Krajina
Krajina
"> "> "> ">
1.8.
30.9.
+ Přidat foto
Historické a vojenské akce

Krajina

  • 1. srpen 2021 10:0030. září 2021 17:00
Na výstavě se budete moci inspirovat historií nebo najít odpověď na otázku, jak každý z nás může naší krajinu ovlivnit. Autoři mimo jiné na modelu a mapách názorně představí změny v krajině od 19. století po současnost a seznámí návštěvníky výstavy s vazbou mezi tváří krajiny a její funkčností.

KRAJ!NA

je výstava o naší zemědělské krajině, jejích problémech a možných řešeních.

Výstava KRAJ!NA je součástí projektu, který se zabývá poplužními dvory, fenoménem, který určoval podobu krajiny od 16. století. Jeho cílem je získat objektivní informace o vývoji krajiny přibližně od r. 1820 do současnosti. A to především změn velikosti a tvaru zemědělských pozemků v popluží panských dvorů. Výstava téma posouvá dál a hledá cestu k odpovědi na otázku, jak nás může krajina z přelomu 19. a 20. století dodnes inspirovat a co může udělat každý z nás.

Autoři říkají „Připravovaná výstava nepředkládá univerzální řešení, ale spíše apeluje na drobné změny k lepšímu, které mohou mít velký pozitivní dopad na okolí. Na náš život.“

Výstavu vytvořili odborníci z Ústavu plánování krajiny Zahradnické fakulty Mendelovy univerzity.

Výstava KRAJ!NA je instalovaná v Zadním paláci Anglického traktu pod Prachovou věží a je přístupná v otevírací době hradu od úterý do neděle od 10.00 – 17.00 hodin.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Maximus Resort v Brně

Maximus Resort v Brně

Brno, Jižní Morava
Hotel Atlantis

Hotel Atlantis

Rozdrojovice, Jižní Morava
Resort Santon Brno

Resort Santon Brno

Brno, Jižní Morava