Úvod > Kalendář akcí > Líheň: Ondřej Smeykal a Petr Nikl na hradě Kašperk
Foto 5
"> Foto 5 "> Foto 3 "> Foto 2 "> Foto 1
12.8.
+ Přidat foto
Hudební a divadelní akce

Líheň: Ondřej Smeykal a Petr Nikl na hradě Kašperk

Kdy 12. srpen 2021 21:00 - 22:30
Líheň, to je elektronické didgeridoo Ondřeje Smeykala v doprovodu na hradní stěny promítaných obrazů performera Petra Nikla. Nevšední akce v prostorách bývalého hradního paláce, pozoruhodný dialog zvuku a světla.
Kombinovaný večer na hradě Kašperku, který vytváří hudebník Ondřej Smeykal společně s výtvarníkem Petrem Niklem.

Společně se věnují spoluúčinkování v různých obměnách více než jednu dekádu. Nyní ale nabízí veřejnosti soliterní soustředěný projekt, postavený na dialogu SVĚTLA a ZVUKU.

Petr Nikl se věnuje originální světelné projekci, kdy za použití autorských malířských technik a originálních pohyblivých objektů nechává rozehrát na stěnách neopakovatelné fantaskní příběhy tvarů a barev.
A tak, jak se projekce rozkomíhá pomocí originálních mechanismů, strojků, i Ondřej Smeykal doprovází obraz svým novým pojetím hry na australské didgeridoo, které se proměnilo v jakýsi organický syntezátor, jež může znít zcela futuriticky i organicky. Tato dvojí hra – světla a zvuku – se navzájem doplňuje a obohacuje. Technické a technologické prvky nejsou samoúčelné, jsou rozehraným protipólem lidské organické tvořivosti.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021