Úvod > Kalendář akcí > Lipno Sport Fest 2020
Lipno Sport Fest 2020
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
15.8.
22.8.
+ Přidat foto

Lipno Sport Fest 2020

Kdy 15. srpen 2020 - 22. srpen 2020 Sportovní akce
Novinky, ukázky netradičních sportů, sportování s mistry světa, ale i osvědčený program jako je cvičení pro ženy, výběh na Stezku korunami stromů nebo výuku veslování nabídne letošní již 9. ročník Lipno Sport Festu, který se uskuteční od 15. do 22. srpna 2020 v Lipně nad Vltavou.
Veškerý program je zdarma. Kromě již tradičních akcí se účastníci festivalu mohou těšit i na novinky. Mezi ně patří například kurzy parkuru, výuka travního lyžování pod vedením vícenásobného mistra světa v této disciplíně Jana Němce nebo zcela výjimečně závody dračích lodí, které se nemohly uskutečnit letos na jaře.
 
V prostoru pod lipenským Aquaworldem bude olympionik Václav Chalupa tradičně učit lidi veslovat, oblíbená Hanka Kynychová tři dny cvičit, paralympionik Arny Petráček s lidmi plavat. V rámci projektu Škody auto nazvaném We love cycling, přijedou na Lipno také dva známí a úspěšní cyklisté. Paralympijský vítěz Jiří Ježek a mistr světa, biker Ondra Cink.
 
Závody dračích lodí
V rámci festivalu se odjede dnes už kultovní závod Lipno Dragon Race, který se jinak tradičně koná v květnu. Závod je určený jak sportovním posádkám, kdy bude bodován v celorepublikovém žebříčku Národního poháru dračích lodí, tak i amatérům a začátečníkům bez předchozí zkušenosti s pádlováním na dračí lodi. V pátek 21. 8. proběhnou tréninky posádek, kde profesionálové z České asociace dračích lodí zaškolí všechny přihlášené. V sobotu 22.8. u se pak bude závodit na sprint 200 metrů a kdo si troufne, může jet i jeden kilometr s obrátkou.
 
Sport i zábava po celý den
Lipno Sport Fest potrvá osm dní.  Cílem festivalu je motivovat děti i dospělé k aktivnímu životnímu stylu. Nabídnout návštěvníkům možnost vyzkoušet si sport na který by si sami třeba netroufli nebo nemají ve svém okolí možnost. Každý den je nabitý sportovními kurzy, závody i doprovodným programem na čerstvém vzduchu a v krásné šumavské přírodě. Letošní program nabídne fyzicky náročné i spíše odpočinkové aktivity vhodné pro všechny věkové kategorie, muže i ženy.
 
Důležité a stěžejní akce se budou odehrávat na pláži pod Aquaworldem Lipno. Celotýdenní program je ale rozprostřen do celého lipenského areálu. Chybět nebude také večerní běh na Stezku korunami stromů, jehož atmosféra je neopakovatelná. Příznivce běhání v přírodě potěší oblíbený Mizuno terénní běh, a nejen ženy si mohou tradičně zacvičit s Morou.

Akce pro handicapované sportovce
Festival myslí i na hendikepované sportovce, a tak je jeden den věnován právě jim. Celý sportovní týden bude doplněn také o pestrý doprovodný program. I letos se mohou všechny děti těšit na lišáka Foxe a jeho animační tým či odpolední pohádky. Vrcholem doprovodného programu bude koncert přední české zpěvačky Anety Langerové.
Celý popis
Naposledy změněno: 18. 7. 2020
Amenity Resort Lipno

Amenity Resort Lipno

Lipno nad Vltavou, Jižní Čechy
Hopsárium Lipno - svět rodinné zábavy

Hopsárium Lipno - svět rodinné zábavy

Lipno nad Vltavou, Jižní Čechy
Funspotlipno - Adventure golf

Funspotlipno - Adventure golf

Lipno nad Vltavou, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Landal Marina Lipno

Landal Marina Lipno

Lipno nad Vltavou, Jižní Čechy
Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou, Jižní Čechy
Camping Lipno Modřín

Camping Lipno Modřín

Lipno nad Vltavou, Jižní Čechy