Úvod > Kalendář akcí > Město = galerie street art festival 2021
Město = galerie street art festival 2021
">
10.8.
14.8.
+ Přidat foto
Festivaly

Město = galerie street art festival 2021

Kdy 10. srpen 2021 – 14. srpen 2021
Pátý ročník festivalu se bude konat během léta 2021.
Myšlenka pro tento ročník je propojit 6 měst: Lysá nad Labem (1.7. – 4.7.2021) – Nymburk (7.7. – 11.7.2021)Poděbrady ( 14.7. – 18.7.2021) – Kutná HoraČáslav (15.9. – 19.9.2021)

Sympozium současného umění ve veřejném prostorus  velkoplošnými malbami, prostorovými instalacemi  a k tomu vždy jeden den s workshopem, hudbou a exhibicí pro veřejnost.

Streetart festival Město=Galerie se odehrál poprvé v roce 2017 v Kutné Hoře, kde nám město poskytlo perfektní podmínky pro tuto akci, nakolik bylo tímto uměním téměř nedotčené. Ve spolupráci s olomouckým Street Art festivalem jsme do města přivedli známé umělce z německa a samozřejmě zástupce z čech. Tím jsme založili solidní základ k tomu, aby jsme další tři roky pokračovali právě v Kutné Hoře a osvěžili jsme smutné trafostanice či stěny domů, a minulý rok jsme například umělecky ztvárnili budovu bývalého šestipatrového výzkumného ústavu, která krásně zapadla do krajiny.

Shrnutí:
  • Vyytváříme prostor pro kreativní tvorbu talentovaných umělců na základě formátu sympozia s 13ti-letou tradicí.
  • Ukazujeme a prezentujeme region a zůčastněné města širší veřejnosti v Čechách i ve světě, jako multikulturní města reflektující na tempo doby.
  • Prezentujeme mládeži současné moderní umění jako možnost aktivní realizace a přinést oživení nevzhledným plochám domů, zdí, betonových ploch a veřejně přístupným místům ve městě.
  • Obohacujeme veřejný prostor měst o umělecká díla trvalé hodnoty, která pak mohou fungovat ve veřejném prostoru mnoho let.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Vila U Varhanáře

Vila U Varhanáře

Kutná Hora, Střední Čechy
Barborská cocktail bar

Barborská cocktail bar

Kutná Hora, Střední Čechy
Apartmány Dačický v Kutné Hoře

Apartmány Dačický v Kutné Hoře

Kutná Hora, Střední Čechy
Cafe Dačický

Cafe Dačický

Kutná Hora, Střední Čechy