Úvod > Kalendář akcí > Mezinárodní den turistiky naboso na zámku Loučeň
Mezinárodní den turistiky naboso na zámku Loučeň
"> "> "> ">
31.7.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Mezinárodní den turistiky naboso na zámku Loučeň

Kdy 31. červenec 2021
Odložte v labyrintáriu zámku Loučeň své nepřirozené a zdravotně závadné boty a s nimi i stud.
Vyzkoušejte nový životní styl naboso a novou formu zdravé, pohodové a zajímavé turistiky – turistiku naboso a využijte k ní své nohy, 6 milionů let vyvíjené mistrovské dílo evoluce. Odnesete si mnoho poznatků a zážitků … a boty v ruce.

Kdy a kde: sobota 31/7/2021,  9 – 22 h, zámecký park, Loučeň 1 (obec leží mezi M. Boleslaví a Nymburkem, 250 m.n.m.). Placené parkovné a vstupné, placené některé další služby, produkty či atrakce. Přímo v loučeňském anglickém parku je zámek s bohatým programem a 12 labyrintů a bludišť, dále suvenýry, občerstvení, dětský lanový park. 
 
Celodenní zámecký program bude v duchu zdravé, pohodové a zajímavé chůze naboso. Celý den a v celém areálu choďte naboso a vnímejte zámecký areál s nejrůznějšími povrchy všemi pěti smysly. Zujte se hned u vchodu.
 
PESTRÝ PROGRAM:
11 – 11,45 h – Bosá vycházka 2 km od stánku Turistiky naboso (u kuličkového hřiště) po zámeckém parku; těsně navazuje chůze poslepu pískovcovým labyrintem;
11,45 – 12 h – naboso a poslepu pískovcovým labyrintem;
12,30 – 12,45 h – bosý běžecký závod pro děti (louka u kul.hřiště);
13 – 13,30 h – Přednáška o chození naboso (v interiéru zámku či okolních budov, bude upřesněno na místě);
18h  – bosá prohlídka zámku s hmatovým překvapením;
19,30h – bosý běžecký závod (před nádvořím zámku);
20,30h – klání v chodidlové páce (před nádvořím zámku);
21,30 – chůze ve žhavém uhlí; před nádvořím zámku;

DÁLE V PRŮBĚHU CELÉHO DNE – do 18h u kuličkového hřiště, od 19h před nádvořím zámku:
  • Vyrobte si jednoduché ozdoby nohou – Potěmkinovy sandály;
  • Objevtebosé boty či kořenový koberec;
  • V obří noze (palisádové bludiště č. 6) poznejte tajemství reflexní terapie;
  • Vyzkoušejte obratnost svých nohou v bosé dílně, užijte si  chůzi ve střepech či malování na nohy;
  • Projděte se po hmatovém chodníčku.

IVV – Mezinárodní den turistiky naboso je zařazen do akcí IVV (Internationaler Volkssportverband), což je mezinárodní organizace pro lidový sport (nevýkonnostní, odpočinkový, nenáročný, cenově dostupný sport, bez omezení věku či výkonnosti).

Zrakově postižení – turistika naboso je vhodná též pro zrakově postižené jak z důvodu hmatových prožitků, tak z hlediska nácviku prostorové orientace a samostatného pohybu.
 
S sebou doporučujeme vzít si repelent a vlhčené ubrousky. Tašku na boty dostanete u vstupu – boty si můžete nést s sebou  nebo je raději můžete zanechat rovnou doma či v autě.
 
Bezpečnost pro tuto akci: Kráčejte opatrně. V parku a blízkém lese je běžné přírodní prostředí s běžnými riziky jako např. hmyz, větvičky. Zvažte, zda nemáte zdravotní kontraindikaci k chůzi naboso. Objevíte-li ostré předměty, např. střepy, vyhoďte je do koše nebo nám to ohlaste. Za mokra dávejte pozor na uklouznutí, za horka dávejte pozor na rozpálený povrch cesty. U vody dejte pozor na malé děti. Naboso chodíte na vl.nebezpečí. Lékárničku v případě potřeby žádejte v infocentru u hl.vchodu.
 
Dle nařízení vlády je zapotřebí, aby návštěvník měl očkování proti COVIDu, negativní test na COVID (lze i na místě) či potvrzení prodělání COVIDu.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí