!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Cyklohráčkem do Železničního muzea Zlonice - zrušeno
Akce pro děti

Cyklohráčkem do Železničního muzea Zlonice - zrušeno

Kdy 6. červen 2020 13:0024. říjen 2020 19:00
Omlouváme se všem výletníkům, kvůli opatřením v boji proti novému typu koronaviru musíme sezonu Cyklohráčku 2020 ukončit už v polovině října.
Cyklohráček je neobyčejný vlak, který si oblíbily hlavně rodiny pro své výlety z hlavního města. O víkendech a svátcích vás vezme z Prahy na výlet na tajemný hrad na Okoři anebo do Slaného za dobrodružnou cestou za pokladem. Má několik barevných vozů plných her, stavebnic a hraček a najdete tu i pěkné balonkoviště nebo třeba hry pro větší děti.

Letošní největní novinkou je v roce 2020 dětské stanoviště pro strojvedoucí - v jednom z vozů si mohou sednout za řídící pult a vyzkoušet si, jak se cítí skutečný mašinfíra.

O sobotách 6. a 20. června, 4. a 18. července, 1., 15. a 29 sprna, 12. a 26. září či 10. a 24. října Cykohráček velké i malé cestující do zlonického železničního muzea, kde na vás dýchne atmosféra starých nádraží a lokomotiv.

Co zažijete v muzeu
V muzeu na vás dýchne atmosféra starých nádraží a lokomotiv. Svezete se na úzkorozchodné průmyslové dráze, prohlédnete si řadu historických lokomotiv i vagónů a také si prohlédnete dávné vybavení železničních stanic. V areálu muzea jezdí také vlaky po modelové zahradní železniční trati.

V sobotu 6. června připravilo pro návštěvníky muzeum také speciální výsavu historické hasičské techniky.

Muzeum se nachází přibližně kilometr od železniční stanice, cesta vede po klidné místní silnici a je vhodná i pro cestu menších dětí na kolech nebo odrážedlech.

Cestující z Cyklohráčku dostanou v muzeu slevu na rodinné vstupné a  zaplatí jen 150 Kč místo tradičních 200 Kč (o slevovovou kartu si řekněte hrajvedoucím přímo ve vlaku).

Cesta do Zlonic: Odjezd z Prahy hl. n. ve 13:03, příjezd do Zlonic ve 14:58
Cesta zpět ze Zlonic: Odjezd ze Zlonic v 16:41, příjezd do Prahy 18:59
 
Pokud cestujete ve větší skupině, uričtě o sobě dejte včas vědět emailem na adresu prahanostalgie@cd.cz.

Cyklohráčkem můžete cestovat na jízdné Českých drah, ale také na levnější jízdné Pražské integrované dopravy (PID). Ve vlaku platí jak jízdenky PID pro jednotlivou jízdu, tak předplatní časové kupony.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 10. 2020
28.8.
Jarmark v Třebízi

Jarmark v Třebízi

Třebíz, Střední Čechy
30.6.
Slánské muzejní léto

Slánské muzejní léto

Slaný, Střední Čechy
31.7.
Keltské odpoledne

Keltské odpoledne

Slaný, Střední Čechy
4.5.
30.9.
Výstava 13 kilometrů objevů

Výstava 13 kilometrů objevů

Slaný, Střední Čechy