Úvod > Kalendář akcí > Peace Run 2021 – štafeta mírového běhu
Sportovní akce

Peace Run 2021 – štafeta mírového běhu

Kdy 6. srpen 2021 11:00 - 12:00
Peace Run je nejdelší štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa.

Peace Run je nejdelší štafetový běh s hořící pochodní přes více než 140 zemí světa. Posláním běhu je vytvářet a šířit atmosféru přátelství, míru, porozumění. Současně překonávat hranice mezi lidmi nejrůznějších národů, přesvědčení a hranice v nás samotných. Je inspirací k hledání toho, co ve skutečnosti vyjadřuje slovo “mír” a jak jej může každý z nás v běžném životě naplňovat. Toto vše symbolizuje Mírová pochodeň. Mezinárodní tým běžců ji nese a předává všem, kteří se chtějí k této myšlence připojit. S Mírovou pochodní můžete běžet nebo ji na chvíli podržet a vložit do ní své přání pro svět. Přidáte se tak k mnoha významným osobnostem a k milionům lidí na celém světě, kteří drželi pochodeň od vzniku Mírového běhu v roce 1987.

1. srpna začínáme na hranicích se Slovenskem a s pochodní běžíme až do Krušných hor! Za 2 týdny to zvládnem, ale určitě budeme rádi, když se k nám přidáte nebo se s námi potkáte na trase.

Přijďte se pozdravit s běžci Mírového běhu, probíhajícími Vaším městem nebo obcí, počkejte na nás už před hranicemi města nebo před radnicí a popoběhněte s pochodní alespoň několik kroků.

6. srpna od 11:00 do 12:00 hod. se s Vámi rádi setkáme na arkádovém nádvoří zámku v Opočně – přidejte se k nám!

Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytovna Loučky v Dobrušce

Ubytovna Loučky v Dobrušce

Dobruška, Královéhradecko
Penzion Adler v Dobrušce

Penzion Adler v Dobrušce

Dobruška, Královéhradecko