Úvod > Kalendář akcí > Pozorování jelenů v obůrce Beranky u Srní - zrušeno
Pozorování jelenů v obůrce Beranky u Srní - zrušeno
">
16.1.
31.3.
+ Přidat foto

Pozorování jelenů v obůrce Beranky u Srní - zrušeno

Kdy 16. leden 2020 - 31. březen 2020 Sportovní akce
V roce 2020 nebude pozorování probíhat. Rádi vás přivítáme v Návštěvnickém centru Kvilda, které je věnováno především jelení zvěři.
Na Berankách u Srní lze v přezimovací obůrce pozorovat jelení zvěř, která přichází v přirozeném pastevním cyklu na předkládanou potravu. Možnost být pozorován je již jen na vlastní vůli volně žijícího zvířete. Pozorování probíhá pod dohledem Správy NP Šumava a je třeba se na něj předem registrovat.

Pozorování jelenů patří k nejoblíbenějším programům ze zimní nabídky na Šumavě. V Srní je  možné spatřit i nejsilnějšího jelena, přezdívaného Král lesa. Organizuje je Správa NP Šumava, která  garantuje odborné doprovody se stanoveným režimem. Zimní pozorování má zvláštní režim, aby nedocházelo k nežádoucímu rušení jelení zvěře v době jejího strádání vlivem klimatických podmínek.

Výprava za jeleny je možná v úterý, čtvrtek a sobotu od 12:00 do 15:30 hodin. (V lednu tedy 16., 18., 21., 23., 25. 28. a 30. 1. 2020). Na akci je nutné předchozí objednání na webových stránkách NP Šumava. Zájemci o pozorování zvěře by si neměli nechat doma dalekohled, vhodné je také teplé oblečení. Vstup se psy bohužel není možný. Skupiny od 10 do 30 osob si mohou sjednat i jiné termíny.

Maximální kapacita jednoho pozorovacího místa je 30 osob, proto je třeba se předem zaregistrovat na níže uvedených kontaktech. Za jeleny se můžete vypravit každé úterý, čtvrtek a sobotu, vždy od 12:00 do 15:0 hodin. Skupiny od 10 do 30 osob si mohou sjednat i jiné termíny.

Sraz účastníků je v uvedenou dobu na parkovišti u Hotelu Vydra v Srní. Určitě si doma nezapomeňte dalekohled, vhodné je také teplé oblečení. Vstup se psy bohužel není možný.
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 7. 2020