!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Putovní výstava Kořeny osobností na Ovocném trhu v Praze
Putovní výstava Kořeny osobností na Ovocném trhu v Praze
"> "> ">
3.5.
31.5.
+ Přidat foto
Výstavy

Putovní výstava Kořeny osobností na Ovocném trhu v Praze

Kdy 3. květen 2021 – 31. květen 2021
Od 3. května 2021 bude v Praze na Ovocném trhu umístěna putovní výstava fotografií, která mapuje světově unikátní populárně-vzdělávací projekt Kořeny osobností.
Symbolicky se tak osobnosti dnešního světa přiblíží historickým osobnostem spojeným s blízkým Stavovským divadlem a s Univerzitou Karlovou. Projekt Botanické zahrady hl. m. Prahy a Dariny Miklovičové Kořeny osobností byl zahájen již v roce 2009. Za 12 let se do něj zapojilo už 107 významných osobností současného světa. Jednalo se o známá jména jako Václav Havel, Madeleine Albrightová, Miloš Forman, Jiří Menzel, Věra Čáslavská, Manolo Blahník a mnoho dalších, kteří tak symbolicky zanechali své kořeny v botanické zahradě.

Projekt Kořeny osobností žije i přímo v botanické zahradě. Návštěvníci si v otevřených venkovních expozicích mohou projít a prohlédnout Stezku osobností. Putovní výstava se v minulých letech uskutečnila ve spolupráci s českými městy a institucemi např. v Mělníce, Kladně, Berouně, Brandýse nad Labem nebo v Praze na náměstí Václava Havla před Národním divadlem a v prostorách nákupních center Centrum Černý Most a Metropole Zličín. V letošním roce již výstavu mohli vidět návštěvníci Benešova, po Praze se s ní budou moci seznámit ve Slaném.

Návštěcníci botanické zahrady navíc v této sezóně získají k rodinné vstupence brožurku s mapkou a informacemi o Stezce osobností, aby se mohli seznámit s největšími osobnostmi 20. a 21. století ve spojitosti s významnými a ohroženými zástupci rostlinné říše a aby si jednoduše našli právě ty osobnosti, které jsou jim blízké – od herců a zpěváků, přes sportovce, vědce, významné státníky až po pohádkové postavičky, které udělají radost dětem.


 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 5. 2021