Úvod > Kalendář akcí > Rákosův pavilon v Zoo Praha
Rákosův pavilon v Zoo Praha
"> "> ">
28.9.
31.12.
+ Přidat foto

Rákosův pavilon v Zoo Praha

Kdy 28. září 2019 - 31. prosinec 2019 Výstavy
V den výroční slavnosti zoo otevřela dlouho očekávaný Rákosův pavilon s ojedinělou kolekcí vzácného exotického ptactva, včetně přísně chráněného papouška ary kobaltového (ary Learova) nebo dalších druhů, z nichž některé pražská zoo chová jako jediná zoo v ČR či dokonce v celé Evropě.
Pavilon však nebude unikátní jen skladbou ptačích obyvatel, nýbrž také svou podobou. Ptáky totiž představí v kontextu jejich domovských krajin. Nová stavba nese jméno Stanislava Rákose, mecenáše, celoživotního chovatele ptactva a příznivce pražské zoo, který na výstavbu pavilonu přispěl velkorysou částkou 10 milionů korun.

Přípravy na výstavbu nejnovějšího pavilonu začaly v den, kdy se Stanislav Rákos před lety setkal s ředitelem Zoo Praha Miroslavem Bobkem. Tento nadšený chovatel exotického ptactva se krátce před smrtí rozhodl odkázat podstatnou část svého majetku Zoo Praha.

Rákosův pavilon představuje papoušky v prostředí, které rostlinstvem, modelací terénu i výmalbou téměř dokonale odpovídá lokalitám, kde žijí v přírodě. Návštěvník se tak při procházce pavilonem cítí jako na malé cestě kolem světa, která mu umožní nahlédnout do vzdálených míst, počínaje Novým Zélandem a Ohňovou zemí konče.
 
Druhy, které chová Zoo Praha jako jediná zoo v ČR
ara Learův, tricha orlí, mada modrotemenný, papoušek patagonský chilský, kogna dlouhozobý, amazoňan modrobradý, lori černý, korunáč šedomodrý, holub podkovní, holub pestrý, pita kápovitá, špaček holohlavý, kardinál rudokápovitý, tinama tataupa

Druhy, které chová Zoo Praha jako jediná zoo v Evropě
loríček zlatouchý, holub černobronzový, kystráček indonéský, holub šedobřichý
Celý popis
Naposledy změněno: 27. 9. 2019