Úvod > Kalendář akcí > Rudolf Sikora a Vladimír Havlík - výstava v Colloredo-Mansfeldském paláci
Rudolf Sikora a Vladimír Havlík - výstava v Colloredo-Mansfeldském paláci
"> ">
13.5.
27.9.
+ Přidat foto

Rudolf Sikora a Vladimír Havlík - výstava v Colloredo-Mansfeldském paláci

Kdy 13. květen 2020 - 27. září 2020 Výstavy
Společná výstava Rudolfa Sikory a Vladimíra Havlíka se stane prostorem pro konfrontaci dvou cest, jimiž lze dojít k témuž světonázoru.
Zatímco se Sikorova objektivizační strategie dotýká pozice jednotlivce v kosmu, Vladimír Havlík se oproti tomu obrací k pospolitým vztahům budovaným na základě nonspektakulárních gest. Oběma umělcům jsou společná témata vztahu lidí k přírodě a k sobě navzájem, odpovědnosti, intimního vztahu ke světu a kosmu a budování utopického přesahu ve snaze vymezit naše přemýšlení o současnosti směrem ke kýžené budoucnosti.
 
Na úvod jedné slavné televizní debaty dvou význačných filosofů 20. století její moderátor řekl, že oba řečníci jsou jako horolezci zdolávající ve stejnou chvíli stejnou horu, ale každý z opačné strany. Ačkoli vystavující umělce dělí odlišná generace a odlišné myšlenkové zázemí, zdá se, že oběma jde o společnou věc, a tou je postižení vzájemnosti spoluprožívání světa a jeho spoluutváření prostřednictvím dvou strategií: „velkého“ Sikorova pohledu shora a Havlíkova sledování drobných posunů v našich vztazích.
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 5. 2020