!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Sametová revoluce - výstavy v Nové budově Národního muzea
Sametová revoluce - výstavy v Nové budově Národního muzea
"> "> ">
18.11.
29.2.
+ Přidat foto
Výstavy

Sametová revoluce - výstavy v Nové budově Národního muzea

Kdy 18. listopad 2019 – 29. únor 2020
V Nové budově Národního muzea najdete hned dvě výstavy připomínající události před 30 lety.
Sametová revoluce: Zpátky do lavic
Výstava v Nové budově Národního muzea představuje vybrané poslance zvolené ve svobodných volbách a vrací je zpět do lavic Federálního shromáždění.

Nová budova Národního muzea má v československých dějinách specifické postavení. V době sametové revoluce zde sídlilo Federální shromáždění, které zvolilo Václava Havla československým prezidentem a přijalo stovky norem, které vedly Československo k demokracii. A do lavic Federálního shromáždění usedli po 40 letech poslanci zvolení ve svobodných volbách. Výstava vybrané poslance vrátí zpět do Federálního shromáždění a představí je na základě informací, které vyplnili do dotazníků po svém zvolení v červnu 1990.

Sametová revoluce: Poprvé svobodně
V Nové budově Národního muzea prezentuje výstava k výročí sametové revoluce plakátovou sbírku Národního muzea z let 1989–1990.

Národní muzeum má ve svých fondech jednu z největších sbírek plakátů v České republice, které se vztahují k létům 1989–1990. Plakáty jsou podmíněné dobově, ale současně reflektují témata, která řešíme i v dnešní době, jako např. problematika znečištění ovzduší, postavení menšin anebo vyrovnávání se s minulostí.

Ve dnech 18. - 24. listopadu vstup zdarma.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 11. 2019