Úvod > Kalendář akcí > Šimon Caban & Co.: Fotografické hry
Šimon Caban & Co.: Fotografické hry
">
24.10.
31.12.
+ Přidat foto

Šimon Caban & Co.: Fotografické hry

Kdy 24. říjen 2019 - 31. prosinec 2019 Výstavy
Srdečně vás zveme na výstavu Šimon Caban & Co.: Fotografické hry.
Koncem 80. let byl Šimon Caban protagonistou postmoderního prolínání žánrů a součástí velice pestré umělecké komunity.  V té době založil s bratrem Michalem Baletní jednotku Křeč, s níž v dalších letech připravili řadu představení, v nichž se uplatnila syntéza dramatické, taneční, vizuální i technologické složky.

Fotografie z let 1982 až 1990 zachycené při nejrůznějších příležitostech se staly výchozím materiálem k další autorské tvorbě – Šimon Caban je doplňoval texty s originálním humorem, kresbou a pečlivě adjustoval. Dodnes jsou výmluvným dokladem autorovy osobité estetiky.


Narodil se roku 1963 v Praze, pak v roce 1981 absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou, kde byl jeho profesorem scénograf Josef Svoboda. V té době založil s bratrem Michalem Baletní jednotku Křeč, s níž v dalších letech připravili řadu představení, v nichž se uplatnila syntéza dramatické, taneční, vizuální i technologické složky. Tančili v Praze i při natáčení filmu Miloše Formana Amadeus, později realizovali i své vlastní filmové a televizní projekty (filmy Pražská pětka, Don Gio ad.). Třetím kmenovým spoluautorem byla textilní výtvarnice Simona Rybáková, která se stala i životní partnerkou Šimona Cabana. Od počátku 90. let dodnes společně připravují nejrůznější kulturní a společenské akce, ale pracují zejména pro divadla a muzikálové scény (viz www.cabani.cz). Asi nejznámější je ale jejich mnohaletá práce pro Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 10. 2019