Úvod > Kalendář akcí > Slunovrat v Josafatu 2021
Společenské akce

Slunovrat v Josafatu 2021

Kdy 20. červen 2021
Údolí. Pětisetletá tvrz, pivo a šunky. Přírodní hojnost surovin unikátního kraje na pomezí jižních Čech a Vysočiny. Oslava slunce v chladivém stínu kamenné stodoly.
Permanentní kvas i momentální inspirace. Jablka, míza, chmel. Lovci, tvůrci a sběrači. A jeden velký dlouhý stůl, kde se to všechno protne. Zasedněte k němu s námi.

Budou se dít věci: Aperitivní přivítání & přípitek

Nahlédnutí za závěs: průlez cidrárny a octárny Utopia & ochutnávka řemeslných piv Michala Burdy z Trikolonialu

Společný 4-chodový oběd založený na lokálních surovinách, především nejrůznějších pozapomenutých jedlých radostech josafatské přírody, nasbíraných domácí Evou Laurinovou. O jednotlivé chody se postarají kuchařky a kuchaři Anna Vejvodová (Thir), Kateřina Jakusová a Alžběta Repáková (Další Kus, sourozenec oblíbeného Kus koláče), František Skopec (Café Savoy) a David Dorotík (Kro kitchen).

To vše provázeno hojným březovomízovým-cidrovým-pivním a dalším alko i nealko párováním z produkce Jana Klimeše (Euforia březová míza), Ivo Laurina (Utopia Cider a jeho deriváty), Michala Burdy (Trikolonial – pivo artisinálního typu), vašimi zvědavými dotazy a atmosférou líné neděle na chalupě.

Cena 990 Kč / osoba zahrnuje všechno výše uvedené. Omezený počet vstupenek v prodeji na GoOut (link viz výše).

Doprava vlastní; kromě auta lze využít i vlakového spojení pitoreskní jednokolejkou do Sudkova Dolu, odkud je to do Utopie kousek.

Menu bude převážně vegetariánské, s pár rybími komponenty z místního rybníka.

V souladu s aktuální situací a opatřeními prosíme účastníky o čerstvě negativní antigenní test / potvrzení o očkování nebo prodělaném onemocnění Covid-19.

Psíky ideálně neberte.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Resort Mlýn

Resort Mlýn

Černovice, Vysočina
Cyklopenzion Workcentrum

Cyklopenzion Workcentrum

Kamenice nad Lipou, Vysočina
Hotel Berger Kamenice nad Lipou

Hotel Berger Kamenice nad Lipou

Kamenice nad Lipou, Vysočina