Úvod > Kalendář akcí > Ve stínu Impéria - Germáni a doba římská na Kladensku a Rakovnicku

Ve stínu Impéria - Germáni a doba římská na Kladensku a Rakovnicku

Kdy 29. listopad 2019 9:00 - 16. únor 2020 17:00 Výstavy
Výstava vytvořená ve spolupráci s Muzeem T. G. M. Rakovník představuje období, kdy naše území a sousedilo s nejmocnější civilizací Římským impériem. Obsahuje krásné a unikátní archeologické nálezy, včetně cenných sbírek Národního muzea v Praze.
Srdečně Vás zveme do Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně na výstavu Ve stínu Impéria (Germáni a doba římská na Kladensku a Rakovnicku) vytvořenou ve spolupráci s muzeem T. G. M. v Rakovníku, která představí unikátní archeologické nálezy z doby římské ze sbírek Národního muzea, Muzea T. G. M. v Rakovníku a Vlastivědného muzea ve Slaném, včetně nových objevů a poznatků o germánském osídlení našeho regionu v prvních čtyřech stoletích po přelomu letopočtu. Na přípravě výstavy a textů se vedle archeologického oddělení Muzea T. G. M. Rakovník podílel i přední odborník na dobu římskou Doc. PhDr. Eduard Droberjar, Dr. a numismatik PhDr. Jiří Militký, PhD.

Výstava bude doplněna doprovodným programem pro školy. Všichni si pak budou moci vyzkoušet římskou zbroj, vyrobit typicky germánský účes, střílející "minikatapult" atd. Zakoupit zde bude možno též publikaci Germáni a doba římská na Rakovnicku. Vernisáž proběhne ve čtvrtek 28. listopadu 2019 v 17 hod. a výstava potrvá do 16. února 2020. Přijďte se podívat, jak Germáni žili, pracovali, obchodovali, bojovali a umírali ve střetech s mocným římským impériem.
Celý popis
Naposledy změněno: 29. 11. 2019
29.8.
Loučení s prázdninami v muzeu

Loučení s prázdninami v muzeu

Kladno, Střední Čechy
3.7.
20.9.
Fuj, to je vedro, jdeme k vodě!

Fuj, to je vedro, jdeme k vodě!

Kladno, Střední Čechy
12.5.
30.8.
Vydra s bobrem

Vydra s bobrem

Kladno, Střední Čechy
4.9.
6.9.
Kladno žije! v ulicích

Kladno žije! v ulicích

Kladno, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí