Úvod > Kalendář akcí > Vinařské t(r)ipy na Znojemsku
Vinařské t(r)ipy na Znojemsku
">
11.9.
13.9.
+ Přidat foto

Vinařské t(r)ipy na Znojemsku

Kdy 11. září 2020 - 13. září 2020 Gastronomické akce
Znojemští vinaři zvou místo Znojemského historického vinobraní do svých sklepů!!! Vinobraní jako takové nebude, ale rušit plánovanou návštěvu Znojma a Znojemska rozhodně nikdo nemusí. Několik akcí totiž nabídnou vinaři z celého Znojemska.
Otevřené sklepy a degustace nabízí vinaři z Hnanic a Šatova, Konic a Popic, Vrbovce, Božic, Nového Šaldorfa, Havraníků, Chvalovic nebo také ze Znovínu Znojmo a Vinařství LAHOFER. S nabídkou vína přichází také spolek Hudba Znojmo spolu s destinační společností Znojmoregion.

Jedinečná akce takového formátu bude na Znojemsku vůbec poprvé. Právě díky rozloze a rozsahu nebude docházet ke kumulaci obrovského počtu návštěvníků, a ti si kromě nabídky vína a burčáku budou moci užít také hudební a doprovodný program, který vinaři připravují. Ačkoliv si mnozí pod vinobraním představují slavnosti spojené s průvodem krále Jana Lucemburského, je to právě oslava úrody a sklizně vinné révy, která se pod ním schovává.

Počasí, které je letos typické střídáním studených a teplých dnů a nocí předurčuje, že letošní vína budou příjemně aromatická, především Sauvignon, Müller Thurgau, Tramín červený, Veltlínské zelené a všechny muškátové odrůdy.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí