Úvod > Kalendář akcí > Wild! 2021 – jediný festival queer divadla v Česku
Wild! 2021 - jediný festival queer divadla v Česku
">
2.8.
6.8.
+ Přidat foto
Festivaly

Wild! 2021 – jediný festival queer divadla v Česku

  • 2. srpen 2021 – 6. srpen 2021
Produkce divadla Venuše ve Švehlovce uvádí letní festival queer divadla “WILD! 2021” a divákům se přibližuje nejen obrazně – program se odehraje v centru Prahy.
Návštěvníci Rock Café Národní a “na Stalinovi” si užijí poezii, dokumentární divadlo, interakci s performery, ale i večer vztahové terapie či operu. Festival WILD! je jediná divadelní přehlídka svého druhu v České republice.

WILD! je především pro milovníky umění a divadla v jeho různých formách. Není pouze pro členy LGBT+ komunity. V zásadě uvítáme i fanoušky Ortelu, protože čím jiným kultivovat diskusi a názory, než kulturou?

WILD! nabízí na malém formátu širokou ukázku toho, jak se nezávislá divadla (nejen v Česku) věnují queer tematice.  Setkáme se i s řadou různých žánrů, od performance básníků Kauera a Macla při křtu nově přeložených básní Walta Whitmana, z Bratislavy dorazí Príbeh geja, príbeh lesby – představení, které pracuje s principy dokumentárního divadla, projekt Depresivních dětí “Marie Stuartovna. Anatomie (dramatu)” zase slibuje velmi intenzivní zážitek a částečnou interaktivitu. 

Festival otevře populární “Terapie sdílením” s Honzou Vojtkem o vztazích a komunikaci, součástí programu je i jedinečný večer  pod bývalým Stalinovým pomníkem s prvotřídní dávkou operního undergroundu – La Traviata v podání Run Operun.

Program
2.8. Terapie sdílením (Ester & Honza)
3.8. Uvedení básnické sbírky: Walt Whitman – Virginský dub obrostlý mechem / Performance: Aleš Kauer, Ondřej Macl – VSTUP ZDARMA
4.8. Marie Stuartovna. Anatomie (dramatu) (Depresivní děti touží po penězích)
5.8. La Traviata (Run OpeRun) – hrajeme u Pražského metronomu od 21h – VSTUP ZDARMA
6.8. Príbeh geja, príbeh lesby (Divadlo NOMANTINELS)

Začátky představení jsou ve 20h v prostoru Rock Café Národní 20, není-li uvedeno jinak.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 27. 7. 2021