!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Frank Gehry: Očima Čechů
Frank Gehry: Očima Čechů
"> "> "> "> "> ">
20.10.
13.12.
+ Přidat foto
Výstavy

Frank Gehry: Očima Čechů

  • 20. říjen 2021 – 13. prosinec 2021
Tančící dům od amerického architekta Franka Gehryho patří k nejikoničtějším stavbám v Praze, stejně tak jako Gehry je jedním z nejzásadnějších světových architektů posledních tří dekád.

Výstava s názvem „Frank Gehry: Očima Čechů“ utváří jakousi koláž představující legendárního architekta ve spojení s Českou republikou. Výstavu je možné navštívit ve Winternitzově vile od 20.10. 2021 do 13.12.2021. Kurátorem výstavy je přední teoretik architektury a publicista Adam Štěch.

Letošní výstavní program Winternitzovy vily je zaměřen na práci zahraničních architektů v českých zemích.

Výstava představuje Gehryho dílo v souvislosti s českým prostředím z pohledu českých tvůrců či spolupracovníků a nastiňuje tak trochu odlišný úhel pohledu na tohoto architekta. Setkáte se zde s třemi odlišnými perspektivami na tvorbu tohoto významného kalifornského architekta.

Fotografická série českého fotografa DANALKA nejprve nabídne nevšední pohled na některé Gehryho stavby, za kterými Alka jezdí po celém světě. Pro výstavu ve Winternitzově vile vybral několik fotografií vytištěných na kovové desky. Od Tančícího domu v Praze až po Gehryho slavnou koncertní síň Walt Disney v Los Angeles.

Druhý pohled přiblíží technické zákulisí firmy Sipral a její spolupráce na konstrukci Gehryho budovy nadace Louis Vuitton v Paříži. Sipral byl k projektu přizván, aby vytvořil specificky tvarované prvky obvodového pláště, které jsou konstrukčně zásadním a výtvarně výrazným elementem struktury celé budovy. Na výstavu ve Winternitzově vile Sipral poskytl technické výkresy a dokumentaci vývoje těchto konstrukčních prvků, jejich realizace a instalace.

Poslední část výstavy se vrací k Tančícímu domu prostřednictvím audio výpovědí Vlada Miluniće. Milunić je český architekt chorvatského původu.

Zobrazit více

Provozovatel

Winternitzova vila

Na Cihlářce 10
150 00 Praha 5
Email:
loosovavila@gmail...
WWW:
https://www.looso...
GPS:
50,067313 14,388495
 
Region:
Praha
Oblast:
Praha
Město:
Praha 5
 

Časová náročnost

1,5 hodiny