Úvod > Kalendář akcí > World of Franz Kafka
World of Franz Kafka
">
1.1.
31.12.
+ Přidat foto

World of Franz Kafka

Kdy 1. leden 2019 11:00 - 31. prosinec 2019 19:00 Výstavy
V dnešní době lidem chybí duchovní rozměr vnímání reality. V Praze je těžké najít místo, které by umožnilo podívat se za horizont běžného chápání. Proto na Náměstí Franze Kafky vznikla expozice, která vám dovolí nahlédnout mezi řádky našeho světa.
V roce 1905 byly v rámci úpravy centra města omylem zbourány dva původní románské domy, ale teprve v letech 1926 – 1928 se nad těmito fragmenty domů realizovala nová moderní pětipatrová úřední budova ve stylu konstruktivismu a původní románské stavby rezolutně obklopil masivní betonový sarkofág technického suterénu.

Vznikl bizarní stav, kde se v jednom místě a čase prolínají dva vyhraněné stavební styly vzdálené od sebe 800 let. Románský a funkcionalistický.

Padesát čtyři monitorů chrlí v rychlém kaleidoskopu pohyblivé obrázky, zvuky, ruchy, šumy a hudbu. Nečekejte příběhy s dramaturgickou křivkou a nebojte se, že se netrefíte na začátek. Projekce událostí žádný začátek ani konec nemá. Funguje stejně jako mezihvězdný prostor, kde nemůžete už z principu přijít na schůzku předčasně nebo pozdě, ale vždy a jenom v ten správný čas!

Prožitek z expozice umocňují obrazy, které symbolicky a velmi expresivně zachycují vzorce běžného lidského chování.
Celý popis
Naposledy změněno: 13. 5. 2019