Úvod > Kalendář akcí > Letní hornové kurzy v Broumově
Letní hornové kurzy v Broumově
">
1.8.
7.8.
+ Přidat foto
Festivaly

Letní hornové kurzy v Broumově

  • 1. srpen 2021 – 7. srpen 2021
V neděli 1. srpna začínají v broumovském klášteře v pořadí již 7. mezinárodní Letní hornové kurzy. Přihlášeno je více než 70 mladých hornistů z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Holandska, Japonska a Německa.
Jedna z největších evropských akcí nabídne veřejnosti řadu koncertů přímo v prostorách broumovského kláštera a 4. srpna také v rekonstruovaném kostele sv. Michaela ve Vernéřovicích v rámci festivalu Za poklady Broumovska.

Letní hornové kurzy Broumov proběhnou od neděle 1. do soboty 7. srpna. Z původně doprovodného programu festivalu Za poklady Broumovska se za šest let svého konání staly svébytnou a úspěšnou samostatnou akcí, srovnatelnou s evropskými akcemi podobného charakteru. Kurzy velmi přirozeně představují město Broumov, Královéhradecký kraj i celou Českou republiku i v zahraničí mezi mladou generací hráčů na lesní roh. Svým rozsahem konkuruje projekt největším evropským akcím podobného zaměření a jako samostatný živý organismus představuje Broumovsko jako kulturní regionální centrum. Na letošní ročník je přihlášeno kolem 70 mladých hornistů z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska, Holandska, Japonska a Německa.

Garantem a zakladatelkou kurzů je sólohornistka Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK, Zuzana Rzounková. Dalšími lektory kurzů jsou sólohornista České filharmonie Jan Vobořil, proděkan JAMU Brno Prof. Jindřich Petráš, pedagožka polické a broumovské ZUŠ Lenka Němcová, první hornista Pražských symfoniků Martin Sokol a oba zmínění zahraniční lektoři. Klavírní doprovod kurzů tradičně zajišťují pianistky Jana Goliášová a Eva Macková, letos vzhledem k velkému počtu účastníků se přidá i Tereza Špuláková.

Program kurzů je naplněn individuálními lekcemi, komorní hrou, workshopy, výstavami lesních rohů firem Brass Studio Prague Arnold Kinkal, Clarina Music  a německého výrobce lesních rohů firmy Ricco Kühn, nebo mimohudebním programem jako například návštěvou Biofarmy Bošina, opékáním buřtů, jógou a prohlídkou klášterního skriptoria. Výsledkem společného snažení budou koncerty účastníků pro veřejnost v průběhu celého týdne v broumovském klášteře, středeční koncert 4. srpna proběhne v opraveném kostele ve Vernéřovicích v rámci festivalu Za poklady Broumovska. Speciálně pro účastníky Letních hornových kurzů vznikla na objednávku festivalu skupinová skladba Tomáše Illeho „Halali“, která zazní před zahájením koncertu ve Vernéřovicích a ve které se představí většina mladých frekventantů kurzů.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 30. 7. 2021