!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Zahájení letní sezony na Špičáku
Zahájení letní sezony na Špičáku
">
8.5.
16.5.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Zahájení letní sezony na Špičáku

Kdy 8. květen 2021 – 16. květen 2021
Šumavský Ski&Bike Špičák o víkendu spustí už i lanovku k rozhledně a otevře celý bikepark (včetně bikové školy). Novinkou letošního léta je možnost online nákupu veškerého sortimentu a služeb přes e-shop (např. jízdenek, zapůjčení kol s rezervací, kurzů v bikerské škole atd.)
Jízda lanovkou na vrchol Špičáku pro pěší turisty i ty s jakýmkoli bicyklem, kočárkem, a dokonce i paraglidingem, bude možná letos poprvé v sobotu 15. a v neděli 16.května. Hodně natěšení jsou hlavně bikeři, protože s termínem spuštění lanovky je spojeno i premiérové otevření jednoho z největších a nejlepších bikeparků v ČR.   

Bikeři budou moci stejně jako zájemci o elektrokola či horská kola využít půjčovnu areálu. Mimo speciálů určených ať už pro downhill nebo jízdu v horském terénu zde mají k dispozici veškeré vybavení včetně přileb nebo chráničů. V dolní části u lanovky bude hned první den pro ně připraveno i nafukovací doskočiště.

Vůbec poprvé v průběhu letní sezony lze ve Ski&Bike Špičák využít online nákup jízdenek na lanovku, rezervace a platby za zapůjčení kol a dalšího sortimentu z půjčovny včetně pořízení dárkových poukazů.

Proslulý špičácký bikepark nabídne hned první den všech 6 hlavních tratí různé náročnosti od hobby až po profi kategorie jezdců. Letos byla mj. po třech letech dokončena modernizace oblíbeného trailu „Black Friday“, tentokrát v jeho dolním úseku. Občerstvení bude opět otevřeno jak u rozhledny na vrcholu Špičáku, tak v dolní části areálu mezi chatami Blaženka a Hanička formou výdejového okénka (od pondělí 17. května pak i zahrádky před nimi).

Lanovka, rozhledna, půjčovna a další služby střediska jsou jak o tomto víkendu, tak dalších květnových víkendech otevřeny od 10,00 do 16 hodin (dle podmínek stanovených správou CHKO, areál smí otevřít každodenní provoz až od 15.6., od června se pak díky uvolnění podmínek CHKO prodlužuje i provozní doba).
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 5. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Stella na Šumavě

Hotel Stella na Šumavě

Železná Ruda, Šumava
Hotel Špičák

Hotel Špičák

Železná Ruda, Šumava
Resort Horizont Šumava

Resort Horizont Šumava

Železná Ruda, Šumava