Úvod > Kalendář akcí > Letní sezóna na Špičáku
Letní sezóna na Špičáku
">
15.6.
15.9.
+ Přidat foto
Sportovní akce

Letní sezóna na Špičáku

Kdy 15. červen 2021 – 15. září 2021
V úterý 15. června zahajuje největší horský areál v Plzeňském kraji – Ski&Bike Špičák, každodenní provoz. Prodlužuje se doba provozu lanovky ve všední dny od 9 do 17 hodin, o víkendech a svátcích pak až do 18 hodin
Kromě dosud otevřené rozhledny, bikeparku a dalších aktivit střediska je od půlky června největším lákadlem pro veřejnost otevření jedněch z nejhezčích turistických tras z vrcholu Špičáku na nejznámější ledovcová jezera – Černé a Čertovo. Potrvá do 15.září, kdy se kvůli ochraně místní přírody (podmínky stanovené CHKO Šumava) vrací provozní režim opět jen na víkendy a svátky a obě cesty se zase pro turisty uzavřou.
 
Jejich trasa představuje zhruba čtyřkilometrové výšlapy (na kole se po nich jezdit nesmí) a obě jsou pro letní turistiku opět připravené jako naučné stezky. K Černému jezeru vede přes jedno z hlavních evropských rozvodí (místopisně Rozvodí) Datlíkova stezka, k Čertovu pak Zajícova. Optimální je vyjet lanovkou na vrchol Špičáku a přes mezizastávku na rozhledně se pak po nich vydat k jezerům.  
 
Středisko už znovu nabízí i své ubytovací kapacity (cca 90 míst v horských chatách Hanička, Blaženka a v objektu své tělocvičny).V areálu kompletně zmodernizovali prostornou tělocvičnu a její vybavení, takže nyní nabízí optimální zázemí pro celoroční soustředění sportovních oddílů nebo mimoškolní akce.     
 
Od července do září se v každém z těchto tří měsíců pojedou ve Ski&Bike Špičák významné cyklistické závody. V druhé polovině srpna – 20.-22.8. se po ročním odmlce způsobené pandemií vrací iXC European Downhill Cup (Evropský pohár ve sjezdu horských kol). V ČR se v této disciplíně nejede lepší podnik s tak bohatou mezinárodní účastí.
 
Loni se jako náhrada za evropský iXS na Špičáku jelo znovuobnovené mistrovství České republiky (MČR) v downhillu. Letos si šumavský areál stejnou akci prakticky v obdobném termínu jako loni zopakuje. Menší ochutnávku před srpnovým „Evropákem“ s kompletní českou špičkou ve sjezdu uvidí Železnorudsko o víkendu 10.-11. července.
 
Září je už také několik let ve Ski&Bike Špičák časem pro další disciplínu spojenou s horskou cyklistikou – cyklistickým endurem: Enduro Race (11.-12.9.) V areálu a jeho okolí se pojede celkem   5 rychlostních zkoušek.  
 

Další (nebo již dříve zveřejněné) letní aktivity ve Ski&Bike Špičák    

Dětské aktivity. Dole u chaty Hanička je otevřeno dětské hřiště, kde je kromě řady herních prvků hlavním magnetem letní tubing, což je jízda z kopce na nafouknuté speciální duši po dráze s umělým povrchem. Pro děti už od 8 let je též v dolní části areálu otevřena biková škola, kde je instruktoři naučí překonávat drobné překážky i základy jízdy na bajku. Instruktoři zdejší školy (Gravity Academy) naučí základní dovednosti jízdy na horském kole i začátečníky či méně pokročilé dospělé. Specializují se tady na tři cyklistické disciplíny – downhill, freeride a enduro.           
 
Půjčovna vybavení a servis kol. Bikeři stejně jako zájemci o elektrokola či horská kola mohou využít půjčovnu areálu. Mimo speciálů určených ať už pro downhill nebo jízdu v horském terénu zde mají k dispozici veškeré vybavení včetně přileb nebo chráničů. V dolní části u lanovky mají připraveno i nafukovací doskočiště. Servis kol nabízí služby cyklistům ze širokého okolí, kteří budou potřebovat pomoci něco opravit nebo seřídit.
 
Komentované výlety na elektrokolech s průvodcem.  Loni zavedená a velmi oblíbená novinka, kdy skupina cca 10 zájemců vyjíždí na 10 – 50 km výlety po okolí s průvodcem z areálu. Účast i zapůjčení elektrokola se rezervuje v online systému areálu dle nabídky termínů.      
 
Online nákup úplně všeho už i v létě. Letos poprvé v letní sezoně lze ve Ski&Bike Špičák využít online nákup jízdenek na lanovku, rezervace a platby za zapůjčení kol a dalšího sortimentu z půjčovny včetně pořízení dárkových poukazů.
 
Bikepark – trasy pro hobby i profi kategorie. Proslulý špičácký bikepark nabízí 6 hlavních tratí různé náročnosti od hobby až po profi kategorie jezdců. Letos byla mj. po třech letech dokončena modernizace oblíbeného trailu „Black Friday“, tentokrát v jeho dolním úseku. Bikery tam čekají nové atraktivní zatáčky a skoky.     
 
Občerstvení.  Otevřeno jak u rozhledny na vrcholu Špičáku, tak v dolní části areálu mezi chatami Blaženka a Hanička.   
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Stella na Šumavě

Hotel Stella na Šumavě

Železná Ruda, Šumava
Hotel Špičák

Hotel Špičák

Železná Ruda, Šumava
Resort Horizont Šumava

Resort Horizont Šumava

Železná Ruda, Šumava