!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Kalendář akcí > Zimní škola na zámku Telč
Zimní škola na zámku Telč
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
13.2.
18.2.
+ Přidat foto
Společenské akce

Zimní škola na zámku Telč

Kdy 13. únor 2017 – 18. únor 2017
V týdnu od 13. do 18. února se v Telči koná mezinárodní zimní škola, které se účastní studenti tří univerzit. Hlavním tématem je řešení případových studií rekonstrukcí reálných historických budov v historickém centru Telče.

Výsledky ideových studií budou následně prezentovány veřejnosti v prostorách Masarykovy univerzity v Telči.

Na organizaci Zimní školy Telč 2017 se podílí ČVUT v Praze, Masarykova univerzita Brno, Dunajská univerzita v Kremsu, Centrum Excelence Telč ÚTAM AV ČR a Národní památkový ústav. Je jedním z výsledků jejich dlouhodobé spolupráce na poli památkové péče.

Program zimní školy se skládá z přednášek odborníků, ukázek terénní práce a zejména samostatné práce studentských týmů. Součástí programu bude rovněž podrobná prohlídka historického centra Telče a jeho podzemí. Účastníci mají jedinečnou možnost setkávání, přístupu na jinak nedostupná místa a zejména spolupráce se specialisty z různých oborů, jako jsou památkáři, architekti, zástupci přírodovědeckých disciplín či historikové umění. Různorodé budou i studentské týmy, což účastníkům umožní vyzkoušet si mezioborovou spolupráci, která je pro památkovou praxi příznačná. Zadání je pro všechny týmy shodné – zpracovat úvodní ideovou studii adaptace dvou historických objektů na náměstí Zachariáše z Hradce. Své výsledky pak budou veřejně prezentovat v pátek 17. února ve 13.00 hodin v Univerzitním centru Masarykovy Univerzity v Telči.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 15. 2. 2017

Ubytování a restaurace v okolí