Úvod > Kalendář akcí > Zážitková turistika metro C a Depo Kačerov – jízda historickou soupravou Ečs
Historické a vojenské akce

Zážitková turistika metro C a Depo Kačerov – jízda historickou soupravou Ečs

  • 17. červenec 2021 10:00 - 17:00
Přijďte prozkoumat zázemí depa metra na Kačerově a svézt se historickou soupravou Ečs na Nádraží Holešovice a zpět. Cestou vás čekají zajímavé zastávky na trase C. Vybrat si můžete ze dvou časů konání: 10.00 nebo 14.00 hodin.
Pracovníci jednotky Správa vozidel Metro nejprve seznámí návštěvníky s bezpečnostními pravidly, která musí dodržovat v areálu Dopravního podniku. Následně bude návštěvníkům představeno depo metra Kačerov, zájemci mohou položit související dotazy.

V 11.00 a 15.00 hodin opustí souprava Ečs 38. kolej depa Kačerov a vydá se na koleje tratě C. Během cesty budou mít návštěvníci příležitost nahlédnout do kabiny strojvedoucího tohoto historického vlaku v běžném provozu i s praktickou ukázkou práce strojvedoucích, kteří budou vlak obsluhovat v dobových uniformách. Dále se seznámí s výhledem na rozsvícený tunel metra s krátkou zastávkou v tubusu mostu přes nuselské údolí, navštíví se soupravou zázemí obratiště metra ve stanici Nádraží Holešovice a nahlédnou do mnoha dalších jinak nepřístupných míst provozu pražské podzemní dráhy. To vše s náležitým odborným výkladem stále přítomných pracovníků Dopravního podniku.

Po absolvování jednoho kola v délce Kačerov – Nádraží Holešovice a zpět, absolvují cestující zážitkové jízdy „zátah“ se soupravou do jejího domovského depa Kačerov. Předpokládaná doba prohlídky jsou tři hodiny.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021