!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Akvárium Vratislavský dům v Třeboni
Příroda

Akvárium Vratislavský dům v Třeboni

V historickém centru města Třeboň, ve Vratislavském domě, je otevřena zajímavá stálá expozice sladkovodních ryb. Můžete si zde prohlédnout štiku, sumce, candáta, kapra i další naše zástupce našich ryb.
Ve sklepení Vratislavského domu je k dispozici stálá expozice sladkovodních ryb. Sladkovodní akvária přiblíží svět pod hladinou třeboňských rybníků. Můžete si tak prohlédnout štiku, sumce, candáta, kapra i další sladkovodní ryby.

V jednom z akvárií najdete dokonce i vzácného raka. Ti šťastnější spatří také úhoře, který se ukazuje jen občas. V teráriu na vás čekají i ještěrky. Expozice s výstavou sladkovodních ryb se nachází v krásných prostorách stejnojmenného historického domu. Vstup do něj je z Masarykova náměstí.

V Třeboni se rovněž můžete vydat na Naučnou stezku Cesta kolem světa, která vás seznamí s krajinou Třeboňska, s historií rybníkářství a lázeňství, lidovou architekturou i přírodním společenstvem této oblasti. Nebo můžete navštívit Schwarzenberskou hrobku, kde jsou pochováni členové rodu Schwarzenberků.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 18. 9. 2020