!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Automat na jogurty a sýry farmy Čítek v Táboře a Makově
Gurmánská turistika

Automat na jogurty a sýry farmy Čítek v Táboře a Makově

Na autobusovém nádraží v Táboře stojí automat na jogurty a sýry. Patří farmě Čítek z Makova nedaleko Jistebnice. Stejný automat provozují Čítkovi také u své minimlékárny na návsi v Makově.
Malá rodinná farma Čítek začala hospodařit v roce 1992 na patnácti hektarech s osmi kusy skotu. Nyní chová celkem sto kusů převážně českého červenostrakatého skotu a obhospodařuje sto padesát hektarů luk a orné půdy. Část mléčné produkce zpracovává ve vlastní minimlékárně, kde z pasterovaného čerstvého mléka vyrábí jogurty a sýry.

Ty si můžete zakoupit v autobusové hale v Táboře. Velkou výhodou je, že hala je otevřená do večera a o víkendech, kdy obchody v okolí mají zavřeno. Stejný automat provozují Čítkovi také u své minimlékárny na návsi v Makově.

Jugurt vyrábí Čítkovi z vlastního mléka. Prodávají ho jako bílý nebo s dvanácti příchutěmi – čokoládovou, meruňkovou, borůvkovou, jahodovou, višňovou, v létě je velký zájem o osvěžující citronovou příchuť, mají také rozinkový, malinový, broskvový, karamelový, lískooříškový nebo s vaječným koňakem. Jogurty z Makova nejsou smetanové, ale ani nízkotučné. Jedná se o selský jogurt, který obsahuje kolem čtyř procent tuku.

Kromě jogurtů tvoří nabídku i čerstvé sýry. Ze sýrů je nejprodávanější ten s francouzskými bylinkami, s kořením Pan Sýr a Paní Sýrová nebo country.
Zobrazit více

Provozovatel

Farma Čítek

Makov 29
391 31 Dražice
Tel.:
+420 774 159 010
Email:
farma.citek@sezna...
GPS:
49,457718 14,548432
 
Region:
Jižní Čechy
Oblast:
Toulava
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 
11.12.
12.12.
Staročeský vánoční trh v Táboře – zrušeno

Staročeský vánoční trh v Táboře – zrušeno

Tábor, Jižní Čechy
11.11.
14.1.
Jan Sovák – Cesta do pravěku

Jan Sovák – Cesta do pravěku

Tábor, Jižní Čechy
25.11.
7.1.
Andělské Vánoce

Andělské Vánoce

Tábor, Jižní Čechy