Úvod > Co chcete dělat? > Běžkařské trasy v Železných horách v okolí Nasavrk a Seče
Běžkařské trasy v Železných horách v okolí Nasavrk a Seče
"> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Zimní sporty

Běžkařské trasy v Železných horách v okolí Nasavrk a Seče

Pro milovníky běžek jsou připraveny upravované trasy v Železných horách v okolí Nasavrk a Seče. Trasy jsou umístěny do vhodného, léty prověřeného terénu s dalekými výhledy do kraje. Směrové značení je osazeno pouze na křížení tras, v terénu jsou stopy neznačeny.
Nejdostupnější a celkem kvalitní běžecké lyžování nabízejí terény mezi Nasavrkami, Krásným a Ústupkami a Sečí. Vzhledem k tomu, že jde o nenáročný terén, je možné vše absolvovat s dětmi. Stopa začíná nad městečkem Nasavrky na silničce směr Kameničky, vede obloukem k Českým Lhoticím, kde se i v zimě můžete pokochat výhledem z rozhledny Boiiky, a přes Krásné na Polánku, k Seči a do Vápenného Podola. Mapky tras dostanete zdarma v informačních centrech Nasavrky a Seč. Na 75 km tras je pravidelně upravováno sněžným skútrem.

Nejvhodnější parkování v Nasavrkách je u skladu silničního posypu (hlavní silnicí kolem Nasavrk, nahoře vpravo směrem na Hodonín a za poslední chalupou vlevo), nebo u vodárny vlevo za Novou Vsí.
 

Nasavrcké okruhy:

  • Trasa 1: trasa spojující Nasavrky, České Lhotice a Krásné. Ideální nástupní místa: Krásné – parkoviště; občerstvení v místní hospůdce, přehledová mapa tras. České Lhotice – parkoviště u rozhledny Boiika; Nasavrky – parkoviště, přehledová mapa tras. Délka je cca 11 km.
 
  • Trasa 2: Trasa v okolí Krásného cca v 600 m n. m. Tvoří ji dva malé okruhy po cca 4 km. Trasa je v nejvyšším bodě, takže sněhové podmínky na ní bývají nejlepší. Bývá zprovozněna první a většinou vydrží nejdéle. Nástupní místo: Krásné – parkoviště, občerstvení v místní hospůdce, celková přehledová mapa tras; Chlum Penzion Motýlí louka ubytování, parkování, občerstvení (vzdálenost od trasy cca 1 km).
 
  • Trasa 3: Trasa z Krásného okolo Prosíčky na Ústupky a zpět. Délka je cca 15 km. Ideální nástupní místa: Krásné – parkoviště, občerstvení v místní hospůdce, přehledová mapa tras; Ústupky – parkoviště u hotelu Jezerka – možnost občerstvení.
 
  • Trasa 4: Trasa vedoucí z Hořelce nebo Horního Bezděkova na Proseč, kde se napojí na trasu č. 3 (Krásné – Ústupky). Nad Horním Bezděkovem je malý okruh s nádherným výhledem na bojanovské údolí. Délka je cca 5 km. Ideální nástupní místa: Hořelec – parkoviště, občerstvení v penziónu Čtyřlístek; Horní Bezděkov – možnost parkování.
 
  • Trasa 5: Trasa vedoucí ze Seče nebo Kovářova po okolních kopcích až k Vápenému Podolu.  Délka je cca 12 km. Ideální nástupní místa: Seč – parkoviště je za kulturním domem (vzdálenost od nástupního místa cca 200m), občerstvení a ubytování v několika zařízeních. Kovářov – benzinová čerpací stanice, parkoviště, občerstvení.
 
  • Spojovací trasa mezi trasou 4 a trasou 5: začíná v Horním Bezděkově, v Bojanově po mostě přetíná řeku a stoupá ke Kovářovu. Délka je cca 3,7 km.
 
  • Trasa 6: Okruh u Horního Bradla. Trasa vede okolo Lipky, Velké Stříteže, Spálavy a Modletína. Kolem Vršova je poté propojena na trasu č3 a tím i ostatní trasy. Délka je cca 12,5 km. Ideální nástupní místa: Horní Bradlo – Šarz – ubytování, občerstvení, parkoviště.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021
2.6.
31.10.
Pozdravy z cest v zahradě zámku Slatiňany

Pozdravy z cest v zahradě zámku Slatiňany

Slatiňany, Východní Čechy
30.10.
Zamykání Doubravy 2021

Zamykání Doubravy 2021

Běstvina, Východní Čechy
4.11.
Anna K.

Anna K.

Chotěboř, Vysočina
8.12.
2.1.
Betlém vánoční

Betlém vánoční

Hlinsko, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Šustr v Nasavrkách

Hotel Šustr v Nasavrkách

Nasavrky, Východní Čechy
Apartmány Pod Čápy v Nasavrkách

Apartmány Pod Čápy v Nasavrkách

Nasavrky, Východní Čechy
Hotel Jezerka

Hotel Jezerka

Seč, Východní Čechy