Úvod > Co chcete dělat? > Dvorní divadlo v Lednicko-Valtickém areálu – divadelní zážitek pod hvězdami a pod zemí
Kultura

Dvorní divadlo v Lednicko-Valtickém areálu – divadelní zážitek pod hvězdami a pod zemí

Představení profesionálního Dvorního divadla ve Valtickém Podzemí (úterý), v Hlohovci (pátek, sobota) a v Lednici na zámku (čtvrtek) tvoří již tradiční kulturní nabídku Lednicko-valtického areálu. Za projektem stojí renomovaný divadelní herec a ržisér Zdeněk Černín.

Dvorní divadlo v Hlohovci manželů Petry a Zdeňka Černínových vzniklo v roce 2011 z potřeby vytvořit v Lednicko-valtickém areálu místo pravidelných kulturných setkání majících podobu divadelních představení. Jde o propojení kulturně-historického odkazu místa se současným živým uměním a aktivizování místních lidských zdrojů.

Nejedná se přitom o inscenace sem importované, ale vznikající v místním prostředí pro konkrétní místní prostor. Důraz je přitom kladen na vysokou uměleckou kvalitu děl, profesionalitu a maximální využítí místních zdrojů. Tento projekt "nespadl z nebe" jen tak, jako náhodný úspěch divadelních volontérů. Zdeněk Černín patří mezi renomované české divadelní režiséry a herce a na výsledném tvaru svých inscenací se vždy projevoval také jako zdatný dramaturg.

Je potřeba zdůraznit, že jde o cílenou snahu přinést do českých, ale především jihomoravských divadelních vod kvalitu, která v záplavě různých projektů chybí. Místa pro uvádění jednotlivých inscenací vybírá Zdeněk Černín tak, aby již sama o sobě tvořila kulisu představení a podtrhovala jejich atmosféru.

V létě 2014 budou představení probíhat ve Valtickém podzemí, na zámku Lednice i v divadle Hlohovec. Mezi uvedenými představeními najdete hru Kumšt (francouzská spisovatelka a dramatička Yasmina Reza), světovou premiéru hry A taková to byla láska francouzské spisovatelky Anny Gavaldy a českou premiéru komedie Loutka chorvatského dramatika Miro Gavrana.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařství a penzion Pod Mezů

Vinařství a penzion Pod Mezů

Hlohovec, Jižní Morava
Chaplin Café Hlohovec

Chaplin Café Hlohovec

Hlohovec, Jižní Morava