Úvod > Co chcete dělat? > Dvůr Krasíkov
Dvůr Krasíkov
"> "> "> Dvur Krasíkov "> Bistro "> Vyjíždky v brycce "> "> Kozy "> Rodinka lam "> Jelení rodinka "> Bály ve Stodole "> Mydlárna - obchudek
+ Přidat foto
Životní styl

Dvůr Krasíkov

Mezi Ovčím vrchem a Krasíkovem leží bývalý knížecí poplužní dvůr, který přestal chátrat a opět pomalu ožívá. Najdete zde např. mydlárnu, bistro s venkovním sezením, sýrárnu, možnost jízdy na koních a v bryčce, ale i řadu kulturně-společenských akcí.
Dvůr Krasíkov je rozsáhlý zemědělský areál, který býval v historii krásným knížecím poplužním dvorem zahrnujícím pivovar, maštale, kravíny, teletníky, bramborárnu, kovárnu, zahradnictví, stodolu, špejchar a další a další stavby. Bohužel, ani tento krásný statek nevynechala doba komunismu a její "blahodárné" hospodaření, a všechny budovy a vybavení statku byly zdevastovány provozem strojně-traktorové stanice státního statku. Ani následná privatizace po roce 1989 tomuto statku nepřinesla příliš mnoho štěstí.

V současné době areál spravuje naše rodinná společnost a její příznivci. Všemi možnými silami a dostupnými prostředky se snažíme tento areál zachránit dřív, než jeho devastaci dokončí zub času. Naším snem a snad i reálným cílem je tomuto areálu znovu vrátit život, jeho atmosféru a reprezentativní vzhled.

Od roku 2005 se nám tu podařilo již vybudovat stáje pro koně se zázemím pro obsluhu, krámek s vnitřním posezením, venkovní sezónní bistro, sýrárnu pro výrobu kozích a kravských sýrů, penzion a turistickou ubytovnu a stáje pro kozy a ovce. Také jsme zprvoznili polovinu naší stodoly, kde pořádáme různé soukromé i veřejné akce. Další projekty připravujeme.
 

Ve Dvoře Krasíkově najdete

  • mydlárnu – výrobnu přírodních mýdel
  • sýrárnu, kde zpracováváme naše kozí a kravské mléko
  • stylový krámek s lokálními produkty a příjemným posezením v zimních měsících, kdy je uzavřené naše bistro
  • bistro s venkovním sezením (duben až říjen)
  • minizoo, kde máte možnost vidět a nakrmit naše ovce, kozy, nutrie, jeleny, lamy, oslici, divočáky a další obyvatele zdejší farmy
  • stylovou stodolu s kulturními akcemi či s možností pronajmout si ji pro vaši soukromou akci – svatba, narozeniny, seminář...

 


Ubytování na statku

Pro hosty je připraveno 6 dvoulůžkových pokojů a také 1 čtyřlůžkový apartmán s oddělenými ložnicemi. Hosté se mohou těšit na dvoulůžkové pokoje s prostornou manželskou postelí, kterou lze v případě zájmu rozdělit. Každý pokoj je vybaven vlastní koupelnou se sprchovým koutem a sociálním zařízením. V každém pokoji je pak pro hosty k dispozici kuchyňka s veškerým potřebným vybavením. U některých pokojů se také nachází balkon. Pro rodiny s dětmi je připraven čtyřlůžkový apartmán s dvěma oddělenými ložnicemi a možností dalších čtyř přistýlek. Hosté v pokojích také naleznou minibar s pestrou nabídku lokáních nápojů a pochutin.

Součástí penzionu je vlastní minizoologická zahrada, která především potěší ty nejmenší hosty. Hosté si zde také mohou prohlédnou místní výrobnu mýdla, sýrů a výrobky z dřeva a kovu. K ubytování si lze také přiobjednat vyjížďku na koni. V celém penzionu je k dispozici bezplatné připojení k internetu. Přímo u penzionu je pro hosty připraveno bezplatné parkoviště, kam mohou v klidu odstavit své automobily.
 

Turistická ubytovna

Turistická ubytovna Dvora Krasíkov je nedávno zrekonstruovaným objektem vhodným k ubytování především skupin turistů, školních výletů nebo skupin sportovců/cyklistů apod. Ubytuje se zde až 33 osob.

V přízemí a dvou patrech najdete: 

  • přízemí ubytovny – místnost s kuchyňskou linkou a jídelnou, 2 sprchy a 4 toalety a šatnu s několika uzamykatelnými skříňkami
  • 1. patro – zde se nachází 2 ložnice s palandami – první pokoj ubytuje 9 osob, druhý 12 osob 
  • 2. patro – podkroví ubytovny – je vyloženo kobercem a slouží jako oddychový prostor nebo po doplnění matracemi jako další možná lůžková kapacita – celková kapacita podkroví je až 12 lůžek 


Turistická ubytovna je standardně v provozu pouze v letních měsících – květen až září. Mimo toto období je zde z důvodu nutnosti vytápění možné zajistit ubytování pouze na základě dohody předem a cena je stanovena kvůli nákladům na vytápění na minimální částku 2.000 Kč za objekt a noc, což odpovídá počtu 10 osob. Osoby navíc jsou pak účtovány jednotlivě ve stejné cenové sazbě, jako po zbytek roku.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021
Ovčí vrch – památné místo selských bouří

Ovčí vrch – památné místo selských bouří

Konstantinovy Lázně, Plzeňsko a Český les
Hrad Krasíkov – Švamberk

Hrad Krasíkov – Švamberk

Konstantinovy Lázně, Plzeňsko a Český les
Mototuristika na skútrech

Mototuristika na skútrech

Konstantinovy Lázně, Plzeňsko a Český les

Ubytování a restaurace v okolí

Café Kryštof Harant

Café Kryštof Harant

Bezdružice, Plzeňsko a Český les
Kavárna Srdíčko Konstantinovy Lázně

Kavárna Srdíčko Konstantinovy Lázně

Konstantinovy Lázně, Plzeňsko a Český les
Restaurace lázeňského domu Prusík

Restaurace lázeňského domu Prusík

Konstantinovy Lázně, Plzeňsko a Český les
Údolí Volavek – přírodní centrum

Údolí Volavek – přírodní centrum

Bezdružice, Plzeňsko a Český les