!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Ekoexpres – okružní jízda Prahou turistickým vláčkem
Zážitky

Ekoexpres – okružní jízda Prahou turistickým vláčkem

Projeďte se ekovláčekm středem historické Prahy a dopřejte si nevšední zážitek. Místem nástupu a výstupu je Staroměstské náměstí, dopravním prostředkem turistický vláček se dvěma vagónky.
Trasa začíná v srdci Prahy na Staromětském náměstí, pokračuje do tajuplného židovského města, přes Mánesův most, kolem Rudolfína jede na Klárov, ulicí Valdštejnskou k sídlu vlády a komorám Parlamentu, potom krásnou Nerudovou ulicí na Pražský hrad, kde zajíždí i do pozapomenutého Nového Světa, k Loretě a okolo Belvederu a Chotkovými sady se vrací na Klárov, kde se Čechovým mostem dostane luxusní Pařížskou ulicí zpět na Straoměstské náměstí.

Denně jezdí vláček každou půlhodinu ze Staroměstského náměstí, kde jsou zároveň umístěny hodiny s vyznačením času další jízdy. První jízda začíná v deset hodin dopoledne, poslední pak v šest večer. V případě skupin do deseti osob není třeba vláček speciálně rezervovat. Skupiny s vyšším počtem osob vyžadují rezervaci. Vláček je v provozu od března do listopadu, a to s ohledem na klimatické podmínky. Jedna jízda trvá přibližně šedesát minut a čekací doba na místě nástupu (Staroměstské náměstí) činí maximálně půl hodiny.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí