Úvod > Co chcete dělat? > Farma Wenet v Otovicích s chovem lam a velbloudů
Zážitky

Farma Wenet v Otovicích s chovem lam a velbloudů

Farma Wenet se nachází v Otovicích nedaleko Broumova, blízko polských hranic. Je obklopená okolními kopci, dohlédnete odtud na Broumovské stěny, na Ruprechtický špičák i na broumovský klášter. Na farmě se chovají lamy, velbloudi, pštrosi i klasická česká hospodářská zvířata.
Na farmě Wenet máte možnost se ubytovat, a to v nově zrekonstruovaných prostorách. K dispozici je ložnice, prostorná koupelna s vanou i sprchovým koutem, včetně pračky, obývací prostor s otevřenou plně vybavenou kuchyní, s krbem a spaním na peci. Auto lze zaparkovat přímo u farmy.

Chtěli zkusit jaké to je postarat se o zvířátka, poznat je více, a zároveň poznat krásu zdejšího okolí?  Na farmě Wenet najdete krom pštrosů emu i pštrosa nandu pampového a pštrosa afrického. Zdejší farmáři patří také mezi jedny z největších chovatelů lam v České republice, v chovném stádu jsou zastoupeny lamy krotké, guanaka a lamy alpaky. Od roku 2008 do chovu přibyli i velbloudi. Mimo to zde žijí také klasická vesnická zvířata, jakou jsou králíci, slepice, husy, kachny a samozřejmě také ovečky. Rozhodnete-li se farmu navštívit, je potřeba se vždy telefonicky předem domluvit. Jedná se o soukromou farmu, která běžně není zpřístupněna pro veřejnost.
 
Farmu obklopují malebné hory a kopce. Můžete podnikat nezávisle výlety do okolí, do Broumovských stěn, do nedalekých Adršpašsko-Teplických skal, navštívit klášter v Broumově, soubor zdejších kostelů a jiných památek. 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 13. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Alka Broumov

Restaurace Alka Broumov

Broumov, Královéhradecko
Prohlídka pivovaru a muzea v Broumově

Prohlídka pivovaru a muzea v Broumově

Broumov, Královéhradecko
Hotel Veba Broumov

Hotel Veba Broumov

Broumov, Královéhradecko
Benediktinské sklepy v Broumově

Benediktinské sklepy v Broumově

Broumov, Královéhradecko