!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Království železnic v Praze na Smíchově – největší modelová železnice v ČR
Životní styl

Království železnic v Praze na Smíchově – největší modelová železnice v ČR

Přijďte se podívat na úžasný malý svět Království železnic! Uvidíte stovky metrů kolejí, desítky modelů vlaků, modely aut, které si dávají přednost na křižovatkách, modely významných staveb a míst České republiky a zažijete unikátní atmosféru střídání dne a noci. Součástí je i obří Model Prahy.

Expozice se na více než 3500 m² v Praze u Anděla rozkládá ve dvou patrech a mimo obrovská modelové kolejiště, uvidíte také zajímavosti a doplňkové výstavy či atrakce na místech, kde bude modelová železnice teprve dostavěna časem. Máme simulátory skutečných dopravních prostředků (tramvaj T3, Bus MHD Karosa, motorák ř. 810 a "Bobinu". Také kompletní produkci Igráčka, Panenky našich babiček, dřevené vláčky Woody. Prezentujeme i velkou sbírku papírových modelů a nově si můžete zajezdit rádiem řízenými modelovými auty na závodní trati. K tomu ještě interaktivní hernu Tondy Obala pro nejmenší, green-screen na unikátní fotky a mnoho dalšího.

Součástí Království železnic je i stálá výstava z historie železnice na našem území, výstava o historii a současnosti řemesel na železnici a pedagogy vysoce hodnocený vzdělávací program pro školy. Království železnic bude nakonec představovat zjednodušený železniční model České republiky, kde nepřehlédnete významné technické či historické dominant naší země. Království železnic nabízí výhodné vstupné pro rodiny, školy, studenty a seniory.

V současnosti je v provozu 6 ze 14 plánovaných "krajů" ČR a vlaky se prohání na ohromujících 574 čtverečních metrů modelové železnice

Součástí expozice je také samostatná expozice urbanistického modelu Prahy. V měřítku 1:1000, na ploše 114 m2 můžete vidět ucelenou expozici modelu Prahy na konci 20. století a na stejném místě také i unikátní, ručně malovaný Šípův papírový model Prahy (24 m²).

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí