Úvod > Co chcete dělat? > Letní jezdecké pobyty na rodinné farmě ve Žluticích

Letní jezdecké pobyty na rodinné farmě ve Žluticích

Letní sporty
Rodinná farma nabízí jezdecké pobyty pro omezený počet účastníků. Zažijte skvělé prázdniny po boku koně. Výuka jízdy na jízdárně i v terénu. Přijeďte se přesvědčit sami!

JK Amarantaj Žlutice již tradičně pořádá letní jezdecké pobyty u koní. Veškerý nás program je výhradně zaměřen na koně. Děti se učí práci s koňmi, učí se s nimi pracovat jak ze země, tak ze sedla. Snažíme se ukázat koně jako kamaráda a partnera a ne jako nástroj ke sportu.

Počet dětí v jednom turnusu je maximálně 10, tím je zajištěna individuálnost a opravdové ježdění. K dispozici máme stáje, venkovní jízdárnu se skokovým materiálem a skromnou klubovničku. Turnusy jsou rozděleny podle pokročilosti jezdců.

Program pobytů se maximálně přizpůsobuje dětem. Pokud se sejde dobrá parta, s dobrými jezdeckými schopnostmi můžeme vyrazit i na několikadenní vandr, tuto možnost bohužel neslibujeme předem vzhledem k tomu, že nedokážeme posoudit jezdecké schopnosti dětí před příjezdem.

Program dne je přizpůsoben dětem, momentální náladě či nápadům. Většinou se dopoledne místuje, krmí a kontrolují koně, poté se pracuje s koňmi na ruce, učíme se s koňmi zacházet a porozumět jim. Učíme se anatomii koně, jak vše funguje a jak máme s koňmi co nejlépe vycházet. Celkově máme k dispozici 25 koní různého věku a stupně výcviku. Odpoledne je zaměřeno na jízdu na koni. K dispozici 10 jezdeckých koní, děti jsou rozděleni do skupin dle jejich jezdeckých schopností a podle toho jim jsou také přiděleni koně. Koně nepřidělujeme na celý pobyt, protože si myslíme, že lepší je zkusit si zajezdit na více koních, abychom si vštěpili základy jezdectví co nejlépe.
 
Po výcviku na jízdárně jsou do programu zařazeny také vyjížďky do okolí buď pouze v sedle nebo také v kočáře. Dále obohacujeme program o jízdu bez sedla, jezdeckou gymnastiku a mnoho dalších.
 

Na konci pobytu pořádáme malé jezdecké závody skládající se z překážkové (opičí) dráhy, kterou s koněm překonáváte jak na ruce, tak v sedle, drezury či parkuru. Odměna je přichystána pro každého účastníka. Samozřejmostí je i CD s fotkami z pobytu.
Program se samozřejmě přizpůsobuje i počasí.
 
Pobyty jsou určeny pouze pro dívky.

Celý popis
Naposledy změněno: 1. 10. 2019
1.1.
Novoroční výstup na Třebouňský vrch 2020

Novoroční výstup na Třebouňský vrch 2020

Toužim, Západočeské lázně
3.10.
Jablečný den

Jablečný den

Krásný Dvůr, Severozápadní Čechy
4.7.
6.7.
Slavnosti Jana Rudolfa

Slavnosti Jana Rudolfa

Krásný Dvůr, Severozápadní Čechy
6.6.
7.6.
Víkend otevřených zahrad

Víkend otevřených zahrad

Krásný Dvůr, Severozápadní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Knížecí pivovar Plasy

Knížecí pivovar Plasy

Plasy, Plzeňsko a Český les
Rekreační a odpočinkový areál Bezdružice

Rekreační a odpočinkový areál Bezdružice

Bezdružice, Plzeňsko a Český les
Hospůdka u vody ve Vojkovicích nad Ohří

Hospůdka u vody ve Vojkovicích nad Ohří

Vojkovice, Západočeské lázně
Ubytování v areálu zámku Valeč

Ubytování v areálu zámku Valeč

Valeč, Západočeské lázně