Úvod > Co chcete dělat? > Museum Kampa - objevte sbírky umění 20. století
Museum Kampa - objevte sbírky umění 20. století
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto

Museum Kampa - objevte sbírky umění 20. století

Kultura
Prohlídka Musea Kampa, možná i s odborným výkladem, vás zavede do tajů světa moderního umění. Museum Kampa, Nadace Jana a Medy Mládkových, pečuje o rozsáhlé sbírky dvou ikon v dějinách umění 20. století, Františka Kupky a Otto Gutfreunda, a o Sbírku středoevropského moderního umění.
Museum Kampa zpřístupňuje tyto sbírky veřejnosti a rovněž pořádá řadu krátkodobých výstav tuzemských i zahraničních umělců, mezi nimiž se představili například Yoko Ono, Frank Malina, Joseph Beuys, Matěj Krén, Julian Opie, Piet Mondrian, Theodor Pištěk či Andy Warhol. Museum vzniklo díky iniciativě sběratelky umění Medy Mládkové a jejího manžela Jana Mládka. Meda Mládková vznik muzea chápe jako uskutečnění svého životního snu.

Pro rodiny s dětmi, školní a zájmové skupiny nabízí muzeum množství zábavně-vzdělávacích, tzv. "animačních programů" na objednávku ke stálé sbírce i krátkodobým výstavám.

Museum Shop vám navíc nabídne řadu katalogů, časopisů, knih, pohlednic či plakátů. Úchvatná lokalita staré Kampy vám otevře ojedinělý pohled na Hradčany, Karlův most a celé nábřeží.

Stálá expozice: průkopník abstrakce František Kupka, český sochař Otto Gutfreund, sbírka současného českého a středoevropského umění. Sbírka středoevropského moderního umění hluboce vypovídá o historii tzv. východního bloku a zároveň přispívá k našemu současnému kulturnímu uvědomění.

Restaurace Sovovy mlýny je součástí Musea Kampa. Hlavním tématem restaurace Sovovy mlýny je renesance české kuchyně, tedy interpretace tradiční české kuchyně v moderním pojetí. Vydejte se poznat unikátní sbírku moderního a současného středoevropského umění!

Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových
Instituce byla oceněna v Národní soutěži muzeí Gloria musaealis:
2018: Instituce byla oceněna v Národní soutěži muzeí)
2018 – II. místo v kategorii Muzejní počin roku – za projekt „Portheimka: Museum skla“
 
Celý popis
Naposledy změněno: 14. 2. 2020